İnternet hızının 10 Mbps'ye sınırlandırılması!

Ethernet kartı driverını güncelle olmazsa ethernet kartı almanı öneririm. ya da USB - Ethernet dönüştürücüler satılıyor onlardan da alıp deneyebilirsin

Arkadaşlar Türknet'ten açmış olduğum arıza kaydından dönüş geldi; altyapı sıkıntımız varmış onu düzelteceğiz dediler bir kaç gün onu bekledim yazmadım bugünlerde tekrar mesaj gönderdiler sorunumun düzeldiğine dair ama ben hala aynı sorunu yaşıyorum.Kullandığım donanımlar imzamda görünüyor ek olarak cat6 kablo,TP-LINK TD-W8961n ADSL2+ modem kullanıyorum sıkıntı şu ethernet kablosunu hangi cihaza takarsam takayım cihazda 10mbp/s görünüyor ve 9,44mbp/s reel hız alıyorum,kablosuz da ise 10mbp/s nin üstüne rahatlıkla çıkabiliyorum.Ha 9,5 ha 10 üstü ne fark eder diyebilirsiniz haklısınız da ancak ben sorunun kaynağını öğrenmek istiyorum. Lütfen yardımcı olabilir misiniz ya da bu konularda uzman olan birine sorabilir misiniz?
Sorunu çözdüm arkadaşlar, sorunun kaynağı modem.Bugün tamamen bozuldu ve başka bir modemi denediğimde 100mbp/s ağ hızı göründü ve speedtest de 13-14 arası hızı rahatça elde edebiliyorum.
Sorun modemdeymiş,modemi değiştirdim sorun düzeldi. Desteğiniz için çok teşekkürler.
Arkadaşlar sorunu çzödüm. Sorun modemdeymiş. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı