İnternet hızının bilgisayardan bilgisayara farklı olması

Konuralp Ürün

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Superonline 200 Mb/s paketini kullanıyorum. Bundan 6 sene önce almış olduğum ve anakartını bilmediğim laptopta gereken hızı alır iken (180 Mb/s) 6 önce topladığım MSI 570X Gaming Plus Wi-Fi anakartına sahip olan bilgisayarımda gereken hızı alamıyorum (45 Mb/s). İlk önce sorunun çekim sıkıntısı ile alakalı olduğunu düşündüğümden PowerLine ile birlikte Ethernet kablosu kullandım ancak bir değişim yok.

Win+R Basıp cmd yazın ve açın. Cmd'ye netsh wlan show drivers yazın. Wi-fi sürümleri farklı olduğundan olabilir. Bunu yazarsanız Version Gözükür.

Komutu yazdım ancak cmd benzeri bir ekran çok kısa süreliğine çıktı ve kapandı. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
WİFİ yı kapattıktan ve sadece ethernet kablosuyla bağlandıktan sonra bile aynı sorunu yaşıyorum ne yazık ki. Telefonumda 65 mbit/s alıyorum. Televizyona ise başka bir ethernet kablosu ile bağladığımda 95 mbit/s alıyorum ve normal diyorum. Ancak ana bilgisayarımda 40-45 mbit/s alınca bu işte bir anormallik olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Komutu yazdım ancak cmd benzeri bir ekran çok kısa süreliğine çıktı ve kapandı. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
WİFİ yı kapattıktan ve sadece ethernet kablosuyla bağlandıktan sonra bile aynı sorunu yaşıyorum ne yazık ki. Telefonumda 65 mbit/s alıyorum. Televizyona ise başka bir ethernet kablosu ile bağladığımda 95 mbit/s alıyorum ve normal diyorum. Ancak ana bilgisayarımda 40-45 mbit/s alınca bu işte bir anormallik olduğunu düşünüyorum.
1619030009265.png

Yazdıktan sonra böyle bir yer çıkması lazım. Version kısmında 2 bilgisayarın Versionları farklı olduğundan biri daha geri bir sürüm olduğundan daha az bir hız alıyor olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı