İnternet hızının "yükselmesi"

NooPlayer

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Bu forumda ilk konum ve biraz alışıla gelmiş olmayan bir konu açacağım. Kablonet kullanıyorum ve normalde 25/2mbps (down/up) hız alıyordum. Sözleşmemiz bitti ve bu virüs salgınına denk geldiği için hatlar yanıt vermiyor. Dolayısıyla sözleşme imzalayamadık. Dün ve önceki zamanlar hep aynıydı ve bugun bir şey fark ettim. IDE yeni dil indirirken 5MB/S hızında indirdiğini gördüm. Hem şaşırdım hem korktum. Sonra test yapınca 73/5Mbps (down/up) hız aldığımı fark ettim (kablo kırık, normalde hesaplamalarıma göre 100/5 alıyormuşum.). Şimdi sorum şu: Yine aynı paketi mi kullanıyorum, sadece 100 TL gibi bir şey mi ödeyeceğim (normalde 75 idi ve televizyon falan her şey dahil fiyat. Sinema, yabancı dizi ve tüm belgesel kanalları açık) yoksa; paket yok ve telefonlardaki gibi paketsiz hatlar gibi kullandığım kadar 'kazık' fiyat mı ödeyeceğim?

İndirimsiz tutarı yansıtabilirler sözleşme olmadığı için telefondan müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almanı öneririm ayrıca telefondan da sözleşme yapabilmelisin.

Merhaba Turkcell fiber kulanıyoruz memleketde. 24Mbps internet bugün 50 olmuş. Neden olduğunu bende anlayamadım.

Selamlar. Bu forumda ilk konum ve biraz alışıla gelmiş olmayan bir konu açacağım. Kablonet kullanıyorum ve normalde 25/2mbps (down/up) hız alıyordum. Sözleşmemiz bitti ve bu virüs salgınına denk geldiği için hatlar yanıt vermiyor. Dolayısıyla sözleşme imzalayamadık. Dün ve önceki zamanlar hep aynıydı ve bugun bir şey fark ettim. IDE yeni dil indirirken 5MB/S hızında indirdiğini gördüm. Hem şaşırdım hem korktum. Sonra test yapınca 73/5Mbps (down/up) hız aldığımı fark ettim (kablo kırık, normalde hesaplamalarıma göre 100/5 alıyormuşum.). Şimdi sorum şu: Yine aynı paketi mi kullanıyorum, sadece 100 TL gibi bir şey mi ödeyeceğim (normalde 75 idi ve televizyon falan her şey dahil fiyat. Sinema, yabancı dizi ve tüm belgesel kanalları açık) yoksa; paket yok ve telefonlardaki gibi paketsiz hatlar gibi kullandığım kadar 'kazık' fiyat mı ödeyeceğim?

Aynı fiyatı ödersin veya bi tık üstü olabilir fakat eğer aşırı pahalı fatura gelirse itiraz edebilirsin bence.

Herkesten özür diliyorum. Bizimkiler benden habersiz sözleşmeyi imzalamışlar. Her şey normal. Konu kapanabilir 😅

Sizde normalde bizim internet hızları artmış. Eskiden 24/5 olan internet şu an da 50/20 durumda. Tek bende de değil. Tüm arkadaşlarımda durum böyle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı