İnternet Hızları ve Çeşitlerine Göre Paket Seçimi

Sciuga

Decapat
Herkese iyi, sağlıklı günler. Üç dört gün içerisinde taşınacağım ve yeni bir internet alacağım ev için. Bunun için birkaç sorum olacak bilgilenmek için. Şimdiden teşekkürler yardım edenlere.

1. Evde, ev internetini kullanmak isteyen 4 kişi var. Diğerleri telefondan ben ise PC'den bağlanıyorum. Ben bir oyuna/canlı yayına/youtebe'a girdiğimde evden başkası girdiğinde ping havalara uçuyor yada 720p bile doğru düzgün izleyemiyorum. Sürekli donmalar oluyor. Bunun için ne kadar bir internete ihtiyacım var? Yani ben oyundayken onlarda telefondan istediği gibi girebilsin ve ping yada canlı yayın izlediğimde donma kasma olmasın.

2. ADSL, VDSL, Fiper gibi çeşitli şeyler var. Fiber sanırım en iyisi fakat VDSL ve ADSL arasındaki fark nedir? Hangisi daha iyidir?

3. ADSL, VDSL, Fiber gibi çeşitler için hepsinin modemi ayrı mı oluyor yoksa herhangi bir modem hepsinin işlevini görebiliyor mu? Elimde ZTE ZXHN H108N bir modem bulunuyor. Yeni internete geçtiğimde yüksek ihtimal Turk Telekom olacak altyapı sınırlı taşındığım yerde. Onun modemi daha iyi olur mu? Teşekkürler.

Bunun için ne kadar bir internete ihtiyacım var? Yani ben oyundayken onlarda telefondan istediği gibi girebilsin ve ping yada canlı yayın izlediğimde donma kasma olmasın.
Bu sorunu genelde ADSL kullanıcıları yaşıyor. 1 Mbps bile gelemeyen upload yüzünden biri mesajlaşmaya kalksa pingler uçuyor. Dolayısıyla en kötü 4 Mbps upload sunan bir pakete ihtiyacınız var.

2. ADSL, VDSL, Fiper gibi çeşitli şeyler var. Fiber sanırım en iyisi fakat VDSL ve ADSL arasındaki fark nedir? Hangisi daha iyidir?
ADSL ile VDSL temel çalışma mantığı aynıdır. VDSL, ADSL'in daha yüksek hız sunan hali gibi düşünebilirsiniz. En basit bu şekilde anlatabilirim.

VDSL haliyle ADSL'den üstündür.

3. ADSL, VDSL, Fiber gibi çeşitler için hepsinin modemi ayrı mı oluyor yoksa herhangi bir modem hepsinin işlevini görebiliyor mu? Elimde ZTE ZXHN H108N bir modem bulunuyor. Yeni internete geçtiğimde yüksek ihtimal Turk Telekom olacak altyapı sınırlı taşındığım yerde. Onun modemi daha iyi olur mu?
Modeminiz üzerinde DSL girişi var ve yanlış görmediysem sadece ADSL destekliyor. Bu durumda yeni taşınacağınız yerde VDSL veya fiber varsa modem değiştirmeniz gerekebilir.

Fiber varsa onlar size modem temini yapıyor. Taahhüt bitince iade ediyorsunuz.

@Ulunay öncelikle teşekkür ederim. Taşınacağım yerde sanırım sadece Turk Telekom altyapısı var. Fiber varmı bundan emin değilim. Taşındığım zaman bayisinden gidip soracağım.

@Ulunay öncelikle teşekkür ederim. Taşınacağım yerde sanırım sadece Turk Telekom altyapısı var. Fiber varmı bundan emin değilim. Taşındığım zaman bayisinden gidip soracağım.
Taşınacağınız yeri Milleni.com sitesi üzerinden adres sorgulama ile kontrol edip, ekran alıntısı paylaşırsanız biraz daha yardımcı olabilirim.

Üzgünüz :(

Adresinizde Altyapı/Port bulunmamaktadır. Maalesef başvurunuza devam edemiyoruz.

Altyapı/Port uygun olduğunda 0850 333 0 333 numaramızla bilgilendireceğiz.
@Ulunay
Burada altyapı gözükmüyor mesela hatta internet sağlayıcılarının da tek tek denedim hiçbirinde gözükmüyor fakat komuşlarımızdan turk telekom kullananı biliyoruz. Orada şubeye gittiğimizde altyapı var diyorlar turk telekomda, diğerlerinden emin değilim. Karışık, anlamış değilim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı