İnternet hızlarınız kaç?

Fiber altyapı.
Ekran Görüntüsü (36).png

Mobil internet.
4655565487.png

Turk Telekom kullanıyorum. Yeni fiber altyapısı döşendi caddeye. Yüz mbit'lik pakete sahibim yüz otuz yüz yirmi megabit civarı alıyorum. Nadiren doksan seksen civarlarına düşebiliyor. Ethernet kablosu ile değerler bunlar. Stabil bir bağlantı sunuyor ayrıca. Kopma kesilme çok çok nadir.
Bende size Türk.Net öneriyorum. Zira aynı altyapıyı kullanıyor, daha ucuz ve benim için önemli olan VPN engelleme yapmıyor.

Ben KabloNet'e 100 Mbps download ve 5 Mbps upload için 100 TL civarında bir para ödüyorum (Yüzünüzü güldüren tarife gibi bir şeydi) istiyorsanız siz de bu tarifeye geçebilirsiniz ama eviniz büyükse almanızı önermem modemin sinyal alanı çok zayıf.

Ben 2 yıl önce Bursa'nın bir ilçesinde sıradan bir internet sağlayıcısından 50 liralık bir tarife aldım. 50 Mbps download ve upload vardı. Şaka gibiydi. Sonra bu giderek 40'a 30'a düştü verdiğim para az olunca önemsemedim. En son 12 olunca küçük esnaf dükkanlarını bastım. Herkesin internet aldığını altyapıda çok sorun yaşandığını ve herkese yetebilmesi için hızları düşündüklerini söylediler. Üstelik fiyatı da 60TL yaptılar ve Upload'ı da 3'e çektiler. Yeni bir paket arayışındayım.

Hocam bende bursada yaşıyorum keşke bende biraz şanslı olsam bana 15 bile yeter.

Bende size Türk.Net öneriyorum. Zira aynı altyapıyı kullanıyor, daha ucuz ve benim için önemli olan VPN engelleme yapmıyor.
Turk Net'ten canı yanan çok insan vardı ayrıca Turk Telekom'dan memnun olduğum için şu an düşünmüyorum. Zaten taahhütüm var. Taahhüt bittiğinde fiyatlara göre düşünebilirim.

Yanlış anlamazsanız 330 Mbps internet için kaç para ödediğinizi sorabilir miyim?
Mobil internette 300 Mbps alıyorum. Mobile aylık 100 TL gibi bir para veriyorum. 40 GB mobil internet sınırsız sosyal medya.
Hayat size güzel hocam. GPON altyapınız hayırlı olsun bu arada. Yeni geldi demiştiniz. :)
GPON gelmesede olurdu bir işe yaramıyor.

Geri
Yukarı