İnternet hızlı olmasına rağmen düşük veriyor

esmanrrsl

Centipat
Daha fazla  
Aynı evde arkadaşımla beraber hız testi yaptığımızda benim hızım 11 12 çıkarken onunki 900 çıkıyor. Ben oyunları düzgün oynayamıyorum. O oynuyor. Acaba benim bilgisayarımda bir kablo sorunu vs olabilr mi?

Ethernet kablo türleri farklı olabilir. Kabloları değiştirip tekrar deneyin. Fark kablodan ötürüyse CAT 6 Ethernet kablosu işinizi görür.

Hız testlerini Wi-Fi ile mi lan kablosu ile mi yapıyorsunuz?
ethernet ile yapıyorum evet testi

Ethernet kablo türleri farklı olabilir. Kabloları değiştirip tekrar deneyin. Fark kablodan ötürüyse CAT 6 Ethernet kablosu işinizi görür.
şöyle söyliyim evde 3 tane kablo var 2siyle de aynı şey oluyor yani kabloyla alakalı olduuğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayarı yeniden başlatınca hız tekrar eski haline dönüyor ama 1 2 saat sonra tekrar düşüyor.

Ethernet ile yapıyorum evet testi.

Şöyle söyleyeyim evde 3 tane kablo var 2siyle de aynı şey oluyor yani kabloyla alakalı olduuğunu düşünmüyorum çünkü bilgisayarı yeniden başlatınca hız tekrar eski haline dönüyor ama 1 2 saat sonra tekrar düşüyor.

Hız düştüğü zaman Denetim Masası Ethernet ayarından kaç Mbps ile buluştuğuna bakar mısınız? Belki 10Mbps buluşuyor olabilir.

Denetim masası>ağ ve internet>aağ ve paylaşım merkezi>ethernet

22.png

Geri
Yukarı