İnternet kablosu bağlı ama internet görünmüyor

BarisHn

Hectopat
Merhaba, bilgisayarıma internet kablosu takılı ama internet gelmiyor, modem çalışıyor ve Wi-Fi olarak bağlanabiliyorum. Sürücü aygıtları bunlar var ve güncelleştir dediğimde hepsi güncel diyor. Ayarlardan baktığım zaman sorun gider kısmında sürücü bulunamadı diyor.

Dosya Ekleri

• 881622c5-4535-4501-8708-4856e8cd967b.jpg
    881622c5-4535-4501-8708-4856e8cd967b.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 21
  • cedeacc1-9bb2-4be6-aad8-64d26446ebee.jpg
    cedeacc1-9bb2-4be6-aad8-64d26446ebee.jpg
    34,3 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Bilgisayarınızda Ethernet sürücüsü yok. Sürücüyü yüklemek için Anakartınızın marka ve modelini arama motorunda aratıp resmi sitesinden indirin, ardından kurulumu yapın.

Merhaba,
Bilgisayarınızda Ethernet sürücüsü yok. Sürücüyü yüklemek için Anakartınızın marka ve modelini arama motorunda aratıp resmi sitesinden indirin, ardından kurulumu yapın.
merhabalar indirdim ama hala devam ediyor ne yapmam gerek

Merhaba,
Bu hatayı almaktayım.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    710,6 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Merhaba indirdim ama hala devam ediyor ne yapmam gerek.

Bu hatayı almaktayım.

Sürücü uyumsuz olabilir, anakart marka ve modeli belirtebilir misiniz? Ayrıca ekran görüntüsünde internet var gözüküyor, şu an bilgisayarda internet var mı?

Bunlarında dışında BİOS sıfırlamak çözüm olabilir.

B450 Prime anakart, bilgisayarda internet yok telefon internetini kullanıyoruz.

Yukarıdaki konuya bakabilirsiniz, BIOS güncellemesi yapılarak sorun giderilmiş.
Siz de anakartın resmi web sitesindeki son sürüm BIOS'u indirerek güncelleme yapabilirsiniz.
BIOS güncellemesi bitene kadar bilgisayarı kapatmayın.
Bunun dışında anakartın garantisi varsa servise gönderebilir, garantisi yok ve sizin de teknik bilginiz yoksa bir bilgisayarcıdan yardım alabilirsiniz.

Geri
Yukarı