İnternet kablosu hızı etkiler mi?

ayberkuld

Centipat
Daha fazla  
Bu konu üzerinden açtım başka konu bulamadım. İnternet kablosu, internet hızını etkiler mi? Yani atıyorum a markayla b marka... Bir de uzunluğu etkiler mi hızı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu üzerinden açtım başka konu bulamadım. İnternet kablosu, internet hızını etkiler mi? Yani atıyorum a markayla b marka... Bir de uzunluğu etkiler mi hızı?
Evet etkiler. Maalesef kablo işinde çok fazla sahtekarlık dönüyor. Bakır olması gereken kablo daha ucuz olduğu için aluminyum ve ya farklı ucuz alaşımlardan yapılıyor haliyle iletkenliği azalıyor. Yine tasarruf etmek için mikronluk inceltiyorlar. Önemsi görünsede ayda binlerce km kablo üreten fabrika için büyük tasarruf. Bu da iletkenliği önemli etkiliyor. İletkenin dışında izolasyonu da çok önemli kırılma, ezilme vb. dış etkenlere karşı korunması için. Açık alandan geçecekse kötü kablolar güneşte gevrer ve dökülmeye başlar. Kabloya yağmur suyu temas ederse ciddi etkiliyor vs.

O yüzden kaliteli kablo almakta fayda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet etkiler ama bulunduğun konumdaki A veya B operatörü kullanımınada bağlı senin çevrende ne kadar az kişi kullanırsa o operatörü o kadar hızlı olur internetin örneğin 20mbsl bir internetin var cevrenizde o operatörden 50 kisi kullanirsa o an sana 10 mbsl hiz gelir eger denersen bir gün gece 1 veya 2 de internete gir internetinin daha hızlı olduğunu fark edersin sabaha göre.

Faydalı oldusa yorumumu begenir misin iyi gunler.

Geri
Yukarı