İnternet kablosu nasıl çekilir?

Paul Walkers

Hectopat
Merhaba, 14 gün sonra Netspeed'e geçeceğim şu an ADSL 16 Mbps kullanıyorum, 66 Mbps destekliyormuş altyapım. Elektrikçiye sordum metresi 10 TL, işçilik 150-200 değişir dedi. Çok fazla değil mi? Acaba kendim nasıl çekebilirim? Bu attığım kablo 66 Mbps destekliyor mu? Yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• int.jpg
    int.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 48
  • ewq.jpg
    ewq.jpg
    123,8 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 14 gün sonra Netspeed'e geçeceğim şu an ADSL 16 Mbps kullanıyorum, 66 Mbps destekliyormuş altyapım. Elektrikçiye sordum metresi 10 TL, işçilik 150-200 değişir dedi. Çok fazla değil mi? Acaba kendim nasıl çekebilirim? Bu attığım kablo 66 Mbps destekliyor mu? Yardımlarınız için teşekkürler.
Şu durumda herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Üyelik bilgileriniz size iletildiğinde kullanıcı adı ve şifrenizi VDSL destekli bir modeme girmeniz yeterli.

Hey maşallah elektrikçinin söylediği fiyata bak. Kabloyu internetten en alasınından CAT6 olarak sipariş verin yine daha ucuza gelir. Eskisinin ucuna bağlayın, diğer taraftan kabloyu tutup çektirdikçe yenisi döşenmiş olur.

Hey maşallah elektrikçinin söylediği fiyata bak. Kabloyu internetten en alasınından CAT6 olarak sipariş verin yine daha ucuza gelir. Eskisinin ucuna bağlayın, diğer taraftan kabloyu tutup çektirdikçe yenisi döşenmiş olur.

Hocam bu işlerde iyi değilim acaba ucuz kaliteli bir link atabilir misiniz?

Verir ama kablonun kalitesine bağlı. Hele bir bağlantınız sağlansın, modem hat değerlerinizi inceleyip ona göre iç tesisatı yenileyip yenilemeyeceğinize karar verirsiniz.
Mecbur bekleyeceğiz hocam.

Verir dostum için rahat olsun 16Mbps hız görmen senin hizmet aldığın internet servis sağlayıcısı hızının sabitlenmesi ile alakalı bir durum.

Hem ucuz hem kaliteli mal olmaz. %100 bakır Nexans CAT6 tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı