İnternet kablosu nasıl uzatılır?

sjland

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben mevcut olarak kullandigim odadan başka bir odaya internet hattı çekmek istiyorum.
Sanırsam bunun için RJ11 kablosuna ihtiyacım var.
RJ11 kablosuna; normal elektrik kablosuna ek yapar gibi uçlarını birbirine dolayıp, elektrik bandıyla bantlasam sağlikli olur mu, yoksa bir adet dişj bir adet de erkek konnektör alıp kablo uçlarina bağlayıp mı ek yapsam? Yardımcı olursanız cok iyi olur, eğer başka çözüm biliyorsanız yeni fikirlere acığım.

RJ11 değilde CAT6 bir kablo daha sağlıklı olur. Ayriyeten bu tür kablolara ek yapılması ciddi derecede sinyal kaybına neden olur.

ek yapma gibi bir hataya kesinlikle girmeyin Taylan hocanın dediği gibi çok ciddi hem hız hem de sinyal kaybı oluyor ve ne kadar bağlarsan bağla birbirine kopma oluyor daha önce denedim ve sonuç olumsuz ben onun yerine 8metrelik Cat6 kablo aldım şimdi istediğim yerden çekiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    201,2 KB · Görüntüleme: 23

Bunu alırsan kablo kullanmadan istediğin odaya interneti kablosuz çekersin ve taktığın prizden itibaren kablolu kullanırsın:)

Ama ben PC'ye takacağım. Bunu kullanip PC'ye baglasam kayıp olmaz mı?

RJ11 jack kullanıyorsan bakır altyapıda internet kullanıyorsun demektir. Hali hazırda satılan Siflon adı verilen sadece internet sinyalini iletmek için üretilmiş hazır jacklı kablolar var. Metresine göre satın alabilirsin. CAT6 kablo ile arasında fark olmayacağını belirteyim çünkü bakır altyapıda daire içi tesisat ne kadar önemli ise dışarıdan binaya gelen bakır altyapı kabloları da o kadar önemlidir. Eğerki dışarıdan gelen kablo sorunlu ise daire içine en kral kabloyu çek alacağın kalite aynıdır. Kabloya ara ek yapmak sağlıksız olur. Tek parça şeklinde yaparsan daha iyi olur senin için. CAT6 veya Siflon kablo kullanabilirsin. Hayırlı geceler. :)

Arkadaşlar ben mevcut olarak kullandigim odadan başka bir odaya internet hattı çekmek istiyorum.
Sanırsam bunun için RJ11 kablosuna ihtiyacım var.
RJ11 kablosuna; normal elektrik kablosuna ek yapar gibi uçlarını birbirine dolayıp, elektrik bandıyla bantlasam sağlikli olur mu, yoksa bir adet dişj bir adet de erkek konnektör alıp kablo uçlarina bağlayıp mı ek yapsam? Yardımcı olursanız cok iyi olur, eğer başka çözüm biliyorsanız yeni fikirlere acığım.
Ben zamanında CAT6 kablo almadım ve 0.75mm denilen elektrik kablosundan ek yaptım. Ne bir sinyal kaybı, ne bir hız kaybı ne kabloda kopma ne de başka bir şey, hiçbir sorun yaşamadım. Zaten DSL'i taşıyan 2 tane tel.
RJ-11 ile DSL modeme giriyor, Wi-Fi veya RJ-45 ile de internet çıkıyor.

CAT6 alsan da olur, RJ-11 kablo da olur, (telefon kablosu dediğimiz) -ki bence olması gereken budur, CAT6 boş yere israf, çünkü zaten ankastreden RJ-11 kablo geliyor evine- bunların ikisi olmasa da olur.

Millet sallamayı sevdiği için tabi. Neyse.

Son düzenleme:
Ben zamanında CAT6 kablo almadım ve 0.75mm denilen elektrik kablosundan ek yaptım. Ne bir sinyal kaybı, ne bir hız kaybı ne kabloda kopma ne de başka bir şey, hiçbir sorun yaşamadım. Zaten DSL'i taşıyan 2 tane tel.
RJ-11 ile DSL modeme giriyor, Wi-Fi veya RJ-45 ile de internet çıkıyor.

CAT6 alsan da olur, RJ-11 kablo da olur, (telefon kablosu dediğimiz) -ki bence olması gereken budur, CAT6 boş yere israf, çünkü zaten ankastreden RJ-11 kablo geliyor evine- bunların ikisi olmasa da olur.

Millet sallamayı sevdiği için tabi. Neyse.
Peki RJ11 ile kaç Mbps hız aldınız?

Geri
Yukarı