İnternet kablosunu çıkarınca kablosuz ağa bağlanılamıyor hatası

Seekus

Hectopat
Yer
Bind,Fas
Daha fazla  
Meslek
Raze ile uçup kaçma
Ben eski bir internet kablosu kullanıyordum çok eskiydi ve uçları biraz hasarliydi ama çalışıyordu. Fakat artık çıkartma kararı aldım ama kablosuz bir şekilde ağa baglanamiyorum. PS4 falan tüm cihazlar kablosuz bağlanabiliyor ama laptopum baglanamiyor. Yardım eder misiniz?

Nasıl kontrol edebilirim
Öncelikle LAN kablosunu çıkartınca wifi devreye giriyor mu? Girmiyorsa dizüstünde, kıyasol olarak wifi kapatıp açmanı sağlayan bir kombinasyon var mı? Varsa önce bunu dene.

Wifi kartını ise Aygıt Yöneticisi'nden kontrol edebilirsin. Ağ bağdaştırıcıları altında wifi kartının marka-model ismi yazar genelde. Eğer wifi kartı orada gözükmezse ve ünlem işaretli bilinmeyen bir sürücü varsa muhtemelen wifi kartı budur. Her halukardan wifi kartının sürücüsünü indirmek için dizüstünün kendi sitesine gidip buradan sürücüyü indirip kurmalısın.

Öncelikle lan kablosunu çıkartınca Wi-Fi devreye giriyor mu? Girmiyorsa dizüstünde, kıyasol olarak Wi-Fi kapatıp açmanı sağlayan bir kombinasyon var mı? Varsa önce bunu dene.

Wi-Fi kartını ise Aygıt Yöneticisi'nden kontrol edebilirsin. Ağ bağdaştırıcıları altında Wi-Fi kartının marka-model ismi yazar genelde. Eğer Wi-Fi kartı orada gözükmezse ve ünlem işaretli bilinmeyen bir sürücü varsa muhtemelen Wi-Fi kartı budur. Her halukardan Wi-Fi kartının sürücüsünü indirmek için dizüstünün kendi sitesine gidip buradan sürücüyü indirip kurmalısın.

Lan kablosunu çıkarınca kablosuz ağları görebiliyorum ve Wi-Fi aktif fakat bağlanmak istediğimde biraz bekletiyor. Ardından bu ağa baglanilamiyor diyor.Aygıt Yöneticisi'nden ağ bagdastiricılarından kontrol ettim güç tasarrufu için bu uygulamayı kapat diyordu o tik işaretini kaldırdım belki düzelir diye fakat yine olmadı.

Lan kablosunu çıkarınca kablosuz ağları görebiliyorum ve Wi-Fi aktif fakat bağlanmak istediğimde biraz bekletiyor. Ardından bu ağa baglanilamiyor diyor.Aygıt Yöneticisi'nden ağ bagdastiricılarından kontrol ettim güç tasarrufu için bu uygulamayı kapat diyordu o tik işaretini kaldırdım belki düzelir diye fakat yine olmadı.
Wifi donanımında arıza var demek için erken. Peki ev interneti yerine mobil veri açıp kablosuz olarak dizüstünden bağlanmayı denedin mi?

Wifi donanımında arıza var demek için erken. Peki ev interneti yerine mobil veri açıp kablosuz olarak dizüstünden bağlanmayı denedin mi?
Yok deneyecegim

Wi-Fi donanımında arıza var demek için erken. Peki ev interneti yerine mobil veri açıp kablosuz olarak dizüstünden bağlanmayı denedin mi?

Ortak erişim noktası ile bağlanıyor fakat bizim internete bağlanmıyor

Son düzenleme:
Yok deneyecegim

Ortak erişim noktası ile bağlanıyor fakat bizim internete bağlanmıyor
Güzel, en azından wifi kartında sorun olmadığını öğrendik. Wifiden çok anlamam ancak kablosuz olarak modeme bağlanırken bağlantı türünü seçemiyor olabilir, mobil verine ortak erişim olarak bağlanması gibi. Şimdilik modemi kapa aç yapıp tekrar bağlanmayı dener misin?

Güzel, en azından Wi-Fi kartında sorun olmadığını öğrendik. Wi-Fi'den çok anlamam ancak kablosuz olarak modeme bağlanırken bağlantı türünü seçemiyor olabilir, mobil verine ortak erişim olarak bağlanması gibi. Şimdilik modemi kapa aç yapıp tekrar bağlanmayı dener misin?

Tamam

Güzel, en azından Wi-Fi kartında sorun olmadığını öğrendik. Wi-Fi'den çok anlamam ancak kablosuz olarak modeme bağlanırken bağlantı türünü seçemiyor olabilir, mobil verine ortak erişim olarak bağlanması gibi. Şimdilik modemi kapa aç yapıp tekrar bağlanmayı dener misin?

Biraz geç oldu fakat format atmayı bile denedim maalesef düzelmedi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı