İnternet kablosunu nasıl uzatırım?

kaane

Kilopat
Merhabalar, oturduğum ev 2 katlı, internet kablosu takılan yerler aşağı katta yan yana odalarda, ben internet kablosunu nasıl uzatırım? veya alternatifi var mıdır? veya kabloyu uzatmak yerine girişi üst kata taşıyabilir miyim?

Ethernet değil DSL kablosu

Nasıl uzatabilirim veya duvardaki girişin yerini değiştirebilir miyim? duvar içinden bir işlem olmadan*
Bu tip aparatlar alabilirsiniz. Bu örnek olarak attığım ucuzu. Biraz araştırma yaparak kaliteli bir şey alabilirsiniz. Yalnız alırken satıcıya 'iki tarafta RJ11 mi?' diye sorun.

Bu tip aparatlar alabilirsiniz. Bu örnek olarak attığım ucuzu. Biraz araştırma yaparak kaliteli bir şey alabilirsiniz. Yalnız alırken satıcıya 'iki tarafta RJ11 mi?' diye sorun.
Aparat olmadan dümdüz kablo alınsa fark olur mu?

Tek bağlantı derken, aparatla olan bağlantı mı?
Mesafe yaklaşık 30 metre civarı
Tam açıklamadığım kusura bakmayın. Tek bağlantı derken aparat olmadan tek kabloyla bağlantıyı kastetmiştim. Mesafe olarak hiç kuşkusuz olmasın. Bizzat ben 40 m kablo ile 6 ay internet kullandım. Paketimin tüm değerlerini maksimum alıyordum. Tabi bu sizin ev lokasyonuzdaki altyapıya göre değişir.

Tam açıklamadığım kusura bakmayın. Tek bağlantı derken aparat olmadan tek kabloyla bağlantıyı kastetmiştim. Mesafe olarak hiç kuşkusuz olmasın. Bizzat ben 40 m kablo ile 6 ay internet kullandım. Paketimin tüm değerlerini maksimum alıyordum. Tabi bu sizin ev lokasyonuzdaki altyapıya göre değişir.
Yani benim 30 40 metrelik DSL kablo almam işimi görür değil mi?

Geri
Yukarı