İnternet Kafe Devri Bitti Mi?

carn

Kilopat
Makaleler
1
Bana kalırsa artık eskisi kadar popüler değil neredeyse her evde bilgisayar ve internet var. Şehirden uzak kasaba, köy gibi yerleri ayrı tutuyorum sonuçta televizyonun bile girmediği evler oluyor kırsal bölgelerde ama internet kafelerin dönemi 2000'lerin en yaygın olduğu dönemlerdi ben dahil herkes bir kere muhakkak gitmiştir. Tabi aramızda yaşı küçük olanlar kuşak olarak fark ettiğimiz için belki bilmeyebilirler. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz peki?

Aralıksız 3 yıl internet Cafe'ye gitmiş biri olarak söylüyorum şu an internet kafeye bilgisayarı olmayanlar değil de kötü bilgisayarı olup istediğini oynayamayan kişiler gidiyor eskiden herkes giderdi. O yüzden popülerliği kaybolmadı ama eskiye nazaran çok düştü denebilir.

Eskisi gibi tabii ki değil. Erişim arttıkça bu tür yerlerin popülaritesi düşer. Ayrıca artık yeni çıkan hizmetler sayesinde insanların çoğu oyunu oynama fırsatı oluyor. Eskiden "internete gitmek" diye bir tabir vardı ama artık yok, olmamasının sebebi de devrin ilerlemesi.

Hem açılış ücretleri yüksek hem de insanların evinde internet ve PC olduğu için eskisi kadar bir esprisi kalmadı. Şu an internet Cafe açan geri kapatıyor. Pek tutmaz bu saatten sonra.

@carn hayır, şu anda internet kafelerin neredeyse hepsi mining yapıyor. PC başına müşteri geçtiğinde ya askıya alıyorlar ya da arka planda çalıştırıyorlar.

Kısacası halen kazanç sağlamaya devam ediyorlar.

Eskisi gibi tabii ki değil. Erişim arttıkça bu tür yerlerin popülaritesi düşer. Ayrıca artık yeni çıkan hizmetler sayesinde insanların çoğu oyunu oynama fırsatı oluyor. Eskiden "internete gitmek" diye bir tabir vardı ama artık yok, olmamasının sebebi de devrin ilerlemesi.
Bitmedi bence

4 GB RAM'li internet kafe devri bitti.. Ayak uydurabilen lüks internet kafeler 2-3 sene daha dayanır.. Yani kısacası internet kafe açacaksan, batmayı göze alarak lüks bir yer açacaksın. Turnuvalara katılacaksın, teşfik vereceksin. Bu saatten sonra da zor gözüküyor..

Yeni konular

Geri
Yukarı