İnternet Kafe İçin Sistem Toplama

yusufbesci54

Hectopat
Daha fazla  
İnternet kafe açmak gibi bir fikir var aklımda. Ben 18 yaşından beri bu fikirle yaşadım. Onun için çok güzel bir işletme açacağımı inanıyorum. Her şeyi 1080p'de en yüksek ayarlarda açabilecek bir bilgisayar istiyorum.

Peki her bir kasaya neler dahil? Monitörü, klavyesi falan dahil mi yoksa istediğiniz sadece kasa tavsiyesi mi? Ve bütçeniz nedir bir kasa için? :)

500TL ekipman çok saçma. Herhalde gelenlerin önüne Logitech G300S koymayacaksınız fare olarak veya CK104 koymayacaksınız klavye olarak. 100TL bütçe ayırırsınız, normal kafelerdeki gibi dandik olmasa da 20, 30 liraya klavye, 30 liraya fare ve 30, 40 lirayad a kulaklık alırsınız. 4000TL bir bilgisayar için, özellikle internet kafe için fazla. 2500, 3000TL'ye güzel bir bilgisayar toplayabilirsiniz. Zaten çoğu oyunu açacaktır. Bütün kasaları aynı mı toplayacaksınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer risk alıp dükkanınızı büyütürseniz ve disiplinli davranırsanız sağlam ekipman neden olmasın ki? Bunun için gelen müşterileri tembihleyin. Mümkünse kamera taktırın.

Evet hepsini aynı kasadan toplayacağım. Aklımda Steelseries set toplayacağım. Adam 500TL dedi ve ben bunlardan çok fazla miktarda alacağım için indirim yaptı. Bence her evde 2000, 2500TL bir bilgisayar vardır. Ondan herkesin evinde olmayan bir bilgisayar toplamak istiyorum ve 20 oyun bilgisayarı için 100.000TL, 10 tane ofis bilgisayarı almak istiyorum ve bunların yanında ofis bilgisayarlarının yanında 100TL kadar yazıcı önerebilir misiniz?

Güvenlik kameraları hazır 2 katlı bir işletme olacak ve benim aklımda söyle bir fikir var; hani öğretmenler odasında herkesin bir dolabı vardır, bende VIP müşteriler için öyle bir dolap yaptırıp VIP müşteriler için sadece onların kullandığı ekipmanlar seti yapsam iyi olur mu?

Sakarya ilinde Serdivan ilçesinde açmayı düşünüyorum ama istediğim gibi bir mekan buldum ama adam biraz tuzlu istedi ondan şu anda belli değil.

Ama VIP müşteriler biraz daha fazla ödeme yaparak alacak. Bence VIP müşteriler ve müşteriler arasında bir fark olmalı diye düşündüm.

Bakın yanlış anlamayın ama bir internet kafe için her bilgisayar başına o kadar büyük bir bütçe ayırmak israf olur. Zaten kafeye geleceklerin %70'i LoL ve CS:GO için gelecek.

@Silinen üye Dediği gibi kasalara çok bütçe ayırmışsınız. Çoğu gelenler LoL, Wolfteam, CS:GO gibi oyunlar oynar diye düşünüyorum. Arada sırada GTA 5 veyahut başka oyunlar için gelecek, olacaklar içinde 4-5 tane masayı daha yüksek donanımlı yaparsanız GTA 5 veya yüksek sistem isteyen oyunlarda onları oraya yönlendirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı