İnternet kafede klavyeye Ice Tea döktüm

Hocam afedersiniz ama hukuktan anlamıyorsunuz
Bir şirket dava açma hakkı olması için dava açacağı kişinin sözleşmedeki kabul ettiği maddeyi yapmaması lazım
Sözleşmede öyle bir şey yazmadığı için dava açma hakkı yok
İsterseniz avukat komşum var ona sorabilirim yarın, bana katılacağına eminim

Adam ahlaktan etikten vicdandan bahsediyor sen diyorsun hala dava açamazlar :D

Hocam afedersiniz ama hukuktan anlamıyorsunuz
Bir şirket dava açma hakkı olması için dava açacağı kişinin sözleşmedeki kabul ettiği maddeyi yapmaması lazım
Sözleşmede öyle bir şey yazmadığı için dava açma hakkı yok
İsterseniz avukat komşum var ona sorabilirim yarın, bana katılacağına eminim
Dostum sen de yazdığım mesajdan anlamıyorsun. Ben sana dava açarlar / açmazlar demedim. Sorunun hukuki cevabını istiyorsan sözleşmede yazmasına gerek yok. Yasalarımızda zarar tazmini diye bir şey var.

Gayet zararını tazmin edebilir işletme sahibi isterse. Ama uğraşmazlar / senin bozduğunu anlamazlar. Olayın etik ve vicdan boyutunda da doğru olan zararı tazmin etmen. Bu benim fikrim. Fikrimi önemsemeyeceksen, peşin hüküm vereceksen konu açmana gerek yoktu.

Son düzenleme:
Arkadaşlar şimdi öncelikle çoğunuza konu troll gibi gelecek, ama gerçekten bu olay yaşandı ne yapacağımı bilmiyorum.
Az önce internet kafeden çıktım (adını güvenlik amaçlı paylaşmayacağım) kafede oyun oynuyordum.
Sonra bir şey fark ettim karakter bir anda hareket etmemeye başladı görevli birisinden yardım isticektim, ama iyi ki istememiştim çünkü klavyeye içecek dökmüşüm.
Hemen oradan uzaklaştım 1 saat erken çıktım.
Sizce başıma bir şey gelir mi? Dava filan yer miyim ya da bana ödetirler mi?
O klavyeyi bozan demek ki sendin 😡 (!)

Bir şey olur mu diye konu açıyorsunuz, cevap veren insanlara da ödemek zorunda değilim gibi mesaj yazıyorsunuz. Konuyu açmanıza gerek yokmuş zaten. Siz kararınızı vermişsiniz. Yine de etik, ahlak olarak gidip parasını ödemenizi öneririm. İsteyerek ya da istemeyerek olsa da ortada mala zarar var.

Bir şey olur mu diye konu açıyorsunuz, cevap veren insanlara da ödemek zorunda değilim gibi mesaj yazıyorsunuz. Konuyu açmanıza gerek yokmuş zaten. Siz kararınızı vermişsiniz. Yine de etik, ahlak olarak gidip parasını ödemenizi öneririm. İsteyerek ya da istemeyerek olsa da ortada mala zarar var.
Çoluk çocuk. Bir de konuya girişi görseniz :D Troll değilmiş ağır abiymiş kardeşimiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı