İnternet Kafelerde Beğenmediğiniz Şeyler

200749

Kilopat
Makaleler
11
İnternet kafelerde beğenmediğiniz şeyler nedir? Ben başlıyorum.
  • Ekipmanların aşırı kirli olması.
  • Gelen kişilerin bilgisayar başında yemek yiyebiliyor olması.
  • Ekipman hakkında hiçbir bilgisi olmayan insanların gözlerini dandik olmasına rağmen ışıklı mışıklı ekipmanlarla boyamaları.
  • CS:GO gibi ses kasmaya dayalı oyunlar oynayan kişileri müzikle rahatsız etmeleri.
  • Gelen insanların kendilerini havalı zannedip bağıra bağıra küfür etmeleri.
  • Yan masadaki insanın bizim ekranımıza dik dik bakması.
  • İnternet kafelerin adını doğru düzgün bir şey koymamaları.
Daha çok söylerdim ama şimdilik aklıma sadece bunlar geliyor. Bu liste dışında önerileriniz varsa yazın da aramızda internet kafe sahibi birisi varsa bunlara dikkat eder.

Sırf izlemek için gelen tanımadığım çocuk ve "abi bende oyniyim mi bir kere? Nolurr nolurr." Sırf canı sıkılmış parası yok millete oyun dileniyor başının etini yiyor.

Ben küçükken gittiğimi hatırlamıyorum.
Sadece bu sene okul sonu gittiydik arkadaşlarla.
Adam sınırsız açayım mı dedi, ben tabi bilmiyorum. Ben mesela 15TL verip istediğim kadar oynayacağım sanıyordum :)
Yok 2 saat olsun dedim, adam sonra anlatmıştı ahaha :)

Ancak ekipmanlar güzeldi.
En pahapı mekanik klavye deneyimimi orda denemiştim.
GTX 1050 Ti'lı bir sistem vardı, kalan özelliklerini hatırlamıyorum.
Alloy FPS Red Switch vardı, Snopy'nin 250TL'lik kulaklığı vardı. Bir de G300S.

Arkadaşlar haricinde internet kafenin önünden geçmem. Oturduğum yer küçük bir ilçe ve hatırlamadığım bir Athlon işlemci, R7 240 ve 4 GB RAM'li çöpler var, saati 1.5 TL ve kesinlikle değmiyor. Birbirine söven insanlar, masalarda kalmış çöpler, kirli ortamdan dolayı çıkar çıkmaz elimi yıkama ihtiyacı duyuyorum. Kıytırık klavye ve fareler var; bozuk tuşlar, takılı kalan fare, sallanan masa, betondan daha konforsuz koltuklar (!) sebebiyle orada 4-5 saat oturabilenleri anlayamıyorum.

Son düzenleme:
Beşiktaş Çarşı'da bir internet kafeye girmiştim. Oyuncu bilgisayarlarında 1 saatten az oynayan insanlara karşı fark edilir bir asık surat sergiliyordu. Kendini hangi imparatorluğun kralı zannediyorlar bilmiyorum ama hiçbir vasfı olmayan insanın sırf internet kafe sahibi diye ilginç ilginç tavırlara bürünmesi beni deli ediyor :) İnsanlarla konuşmayı bilmez - güler yüz nedir bilmez, esnaflık nedir bilmez; ama internet kafe açmış ve kendini Cumhurbaşkanı zannediyor :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı