İnternet kafeye gittikten sonra Steam hesabı çalındı

EtliBorek

Hectopat
Merhaba, 2 gün önce internet kafeye gitmiştim sadece Steam hesabima giriş yapmıştım. Şu anda ise Steam hesabımın şifresi değiştirildi ve Outlook Gmail hesabima sürekli girilmeye çalışılıyor. IP adresi internet kafeyi gösteriyor ne yapmalıyım?

Steam desteğe yaz daha önce oyun satım alın yaptıysan kredi kartının son 4 hanesi gibi bilgiler ile kolay bir şekilde alabilirsin gmail ve outlook hesaplarında ise ilk olarak hesabına giren cihaz var ise onları hesaptan çıkar şifreni değiştir ve 2 adımlı doğrulama aç ondan sonra pek sorun olacağını sanmıyorum giren cihaz internet kafe bilgisayarı ise hesabını orda açık unutmuş olabilirsin ve oradan biri şifreni değiştirmeye çalışıyodur veya bir çocuk virüs falan sokmuştur bilgisayara.

Steam destek ile iletişime geçin, çözüm olmazsa siber suçlara başvurun. Yaptıkları kabul edilemez.

Steam desteğe yaz daha önce oyun satım alın yaptıysan kredi kartının son 4 hanesi gibi bilgiler ile kolay bir şekilde alabilirsin Gmail ve Outlook hesaplarında ise ilk olarak hesabına giren cihaz var ise onları hesaptan çıkar şifreni değiştir ve 2 adımlı doğrulama aç ondan sonra pek sorun olacağını sanmıyorum giren cihaz internet kafe bilgisayarı ise hesabını orada açık unutmuş olabilirsin ve oradan biri şifreni değiştirmeye çalışıyordur veya bir çocuk virüs falan sokmuştur bilgisayar.

Pekala bu arkadaş bu işlemi internet kafeden yapıyor ve sürekli Gmail'ime girmeye çalışıyor Steam hesap desteği attım satın alma faturası +kart bilgileride var Gmail konusundz ne yapacagim.

Pekala bu arkadaş bu işlemi internet kafeden yapıyor ve sürekli Gmail'ime girmeye çalışıyor Steam hesap desteği attım satın alma faturası +kart bilgileride var Gmail konusundz ne yapacagim.
Çok büyük ihtimal ile açık kaldı ve oturum kapatıldı orada gmailin gözüküyor ama giriş için şifre istiyor oradan biriside şifre veya kurtarma deniyorsa bildirim gelmesi normaldir gmail ayarlarından cihazlarıma girip internet kafe bilgisayarın oturumu açık gözüküyorsa oturumunu kapat ne olur ne olmaz diye şifreni değiştirmende güzel olur 2 adımlı doğrulama açık değilse onu da mutlaka aç.

Çok büyük ihtimal ile açık kaldı ve oturum kapatıldı orada Gmail'in gözüküyor ama giriş için şifre istiyor oradan biriside şifre veya kurtarma deniyorsa bildirim gelmesi normaldir Gmail ayarlarından cihazlarıma girip internet kafe bilgisayarın oturumu açık gözüküyorsa oturumunu kapat ne olur ne olmaz diye şifreni değiştirmende güzel olur 2 adımlı doğrulama açık değilse onu da mutlaka aç.

Şifre degistirdim yine de sifreyi dogru bildi 2 adimli dogrulama acik telefonumdan izin istiyor girmek için.

Şifre degistirdim yine de sifreyi dogru bildi 2 adimli dogrulama acik telefonumdan izin istiyor girmek için.
Giremedeği sürece sorun olacağını sanmıyorum ama şifreyi bilebilmesi bir değişik geldi.

Eğer çok eski bir hesap değilse en temizi yeni bir e posta açıp hesaplarını o e postaya taşıdıktan sonra eskisini komple silmek olacaktır ek güvenlik olarak eset veya kaspersky yüklemenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı