İnternet kopmasında modemin etkisi

baris0112

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 2-3 senedir internet servisi olarak Türk Telekom'u kullanıyordum. Geçen hafta Türk Telekom'dan Millenicom servisine geçiş yaptım nasıl olsa ikisi de aynı altyapıyı kullanıyor bari ücreti daha az öderim diye. Ama son 2 gündür internet kopmaları yaşıyorum bazen 1-2 saat gelmiyor gelse de hızı düşük oluyor normalde 25-30 hız alıyorken yarısına kadar düşüyor. Çağrı servisini aradım bana sürekli internetiniz de bir sorun gözükmüyor 2 seneyi geçmiş modemlerde kopma sorunu yaşayabilirsiniz diyor. Daha öncesinde de arada kopma oluyordu ama o zaman altyapı yeni gelmişti ve sonra düzelmişti. Daha sonra Türk Telekom'da yaşamıyordum bu sorunu dediğim zaman çağrı merkezi yine modem de sorun olabilir teknik servise gösterin ve yine kopma olursa geri dönüş yapın internetinizde sorun gözükmüyor diyor. Gerçekten de 2-3 seneyi geçmiş modemlerde kopma sorunu olur mu? Şu anki modemin markası ve modeli Türk Telekom kurulum yapmaya geldiğinde verdikleri TP-Link TD-W9970V3.

İnternet ışığımı yanmıyor, yanıyor ise ethernet ile bağlanın?

Yanmıyor son 2-3GÜNDÜR ara ara sönüyor 1dk sonra da geri gelebiliyor bazen 1-2SAAT sonra geliyor. Çağrı merkezini ne zaman arasam sorun gözükmüyor farklı bir modemle deneyin diyorlar sanki evde sürekli yedek modem saklıyormuşuz gibi.

Yanmıyor son 2-3GÜNDÜR ara ara sönüyor 1dk sonra da geri gelebiliyor bazen 1-2SAAT sonra geliyor. Çağrı merkezini ne zaman arasam sorun gözükmüyor farklı bir modemle deneyin diyorlar sanki evde sürekli yedek modem saklıyormuşuz gibi.

Aynı durum bende de olmuştu adaptör değiştim çözüldü belki düzelebilir bir bakar mısın?

Geri
Yukarı