İnternet kopuyor

GamerGirl

Picopat
Arkadaşlar merhaba,

Evdeki modeme gelen kablo hakkında bilgi vererek sorunuma başlamak istiyorum. Resimde gördüğünüz gibi (resim temsilidir benim evdeki değil) duvardan gelen internet kablosunu modeme giden telefon hattı kablosunun bir ucuna başında soketi olmadan bağladım modeme giden tarafta soket var tabii ki. Bunu yaklaşık 5 aydır böyle kullanıyordum ama bir ay gibi bir süredir internetim de kopmalar yaşıyorum. TurkNet kullanıyorum şikayet açtım bina ana hatta kadar gelen kablolarda sıkıntı olmadığını sorunun iç tesisat ile ilgili olabileceğini söylediler. İnternet gittiği zaman modemde sadece Power ışığı yanık kalıyor bir süre sonra tekrar geliyor. Şimdi sizce kopma sorununun kaynağı bu olabilir mi? Eğer öyleyse şimdiye kadar neden yoktu bunu merak ediyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• df6ef9f23e2856475755ba19e7eef800.jpg
    df6ef9f23e2856475755ba19e7eef800.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,

Evdeki modeme gelen kablo hakkında bilgi vererek sorunuma başlamak istiyorum. Resimde gördüğünüz gibi (resim temsilidir benim evdeki değil) duvardan gelen internet kablosunu modeme giden telefon hattı kablosunun bir ucuna başında soketi olmadan bağladım modeme giden tarafta soket var tabii ki. Bunu yaklaşık 5 aydır böyle kullanıyordum ama bir ay gibi bir süredir internetim de kopmalar yaşıyorum. TurkNet kullanıyorum şikayet açtım bina ana hatta kadar gelen kablolarda sıkıntı olmadığını sorunun iç tesisat ile ilgili olabileceğini söylediler. İnternet gittiği zaman modemde sadece Power ışığı yanık kalıyor bir süre sonra tekrar geliyor. Şimdi sizce kopma sorununun kaynağı bu olabilir mi? Eğer öyleyse şimdiye kadar neden yoktu bunu merak ediyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Modem kaç yıllık?

Modem kaç yıllık?
Eve internet bağlattığım zaman Letgo üzerinden almıştım. Kaç yıllık olduğunu bilmiyorum ama o zaman Türk Net'ten yetkililer VDSL destekli bir modem kullanmalısın demişlerdi ben de bunu bulmuştum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-06-25 at 13.34.02.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-25 at 13.34.02.jpeg
    79,1 KB · Görüntüleme: 31
Kablo öyle açık duruyorsa kir toplamaya başlamış olabilir. Kabloyu tekrar bağlayın ve elektrik bandı ile kaplayın açık kısımları.

Eve internet bağlattığım zaman Letgo üzerinden almıştım. Kaç yıllık olduğunu bilmiyorum ama o zaman TurkNet'ten yetkililer VDSL destekli bir modem kullanmalısın demişlerdi ben de bunu bulmuştum.

Şöyle deyim biz TurkNet'e bağlattığımızda iyi bir modem almanız lazım demişlerdi bizde ASUS'un modemin, almıştık.
Şöyle deyim biz TurkNet'e bağlattığımızda iyi bir modem almanız lazım demişlerdi bizde ASUS'un modemin, almıştık.

Modem de de sorun vardır belki.

Kablo öyle açık duruyorsa kir toplamaya başlamış olabilir. Kabloyu tekrar bağlayın ve elektrik bandı ile kaplayın açık kısımları.
Aslına bakarsanız bu prizden alıp açık kablo ucuna soketi çakacak donanıma sahibim. Sadece sorun bundan mı emin olmak istedim.
1624617377247.png

Modem de de sorun vardır belki.
Modemde sorun var mı yok mu nasıl anlarım ?

Geri
Yukarı