İnternet kotalı olabilir mi?

Komşum Suriyeli. Ben dedim "İnternet var ?" O dedi "Var." Ben dedim "Şifre var ?" O dedi "Var."

Yani pek anlaşamadık ama sonuçta iyi insanlar. Para verdim kabul etmedi "Ehlen ve Sehlen" dedi.

Bizim bu çok merhametli Türklerden istedim ama vermediler.

Bir yavaşlama görmüyorum 700Kb ile indiriyordum şuanda 700kb civarında indiriyorum. Bazen çok yavaşlamalar oluyor bir kaç dk sonra tekrardan hızlanıyor.

VodefoneNet kullanıyorlar.

"Bizim bu çok merhametli Türklerden istedim ama vermediler."

İnternetten bir bardak süt gibi bahsetmişsin, herkesin evinde kullandığı kişisel internetleri var ve başkasıyla paylaşılmaması en normal şey bence. Günümüzde her kafede bedava bulunan internetin bile merhamet ve milliyet açısından değerlendirilmesi ilginç olmuş.
Merhamet edip senin gibilerle paylaşınca bir haftada 200GB indiriyorlar işte, ismime kayıtlı fiber internetimi gönlüm rahat bir şekilde kullanabilecekken neden hızımın yarısını seninle paylaşayım?

Komşum Suriyeli. Ben dedim "İnternet var ?" O dedi "Var." Ben dedim "Şifre var ?" O dedi "Var."

Yani pek anlaşamadık ama sonuçta iyi insanlar. Para verdim kabul etmedi "Ehlen ve Sehlen" dedi.

Bir yavaşlama görmüyorum 700Kb ile indiriyordum şuanda 700kb civarında indiriyorum. Bazen çok yavaşlamalar oluyor bir kaç dk sonra tekrardan hızlanıyor.

İnternetimi vereyim sonra bir suç işlensin kabahat bana patlasın ben acı çekeyim? Suriyelilere bakma sen onlara bir şey olmaz olan Türke olur.

"Bizim bu çok merhametli Türklerden istedim ama vermediler."

İnternetten bir bardak süt gibi bahsetmişsin, herkesin evinde kullandığı kişisel internetleri var ve başkasıyla paylaşılmaması en normal şey bence. Günümüzde her kafede bedava bulunan internetin bile merhamet ve milliyet açısından değerlendirilmesi ilginç olmuş.
Merhamet edip senin gibilerle paylaşınca bir haftada 200GB indiriyorlar işte, ismime kayıtlı fiber internetimi gönlüm rahat bir şekilde kullanabilecekken neden hızımın yarısını seninle paylaşayım?
Çok doğru, ben interneti başkası zurna izleyip 200GB indirme yapsın diye almıyorum. İnternet hızım düşüyorsa oyunlarda pingim çıkıyorsa ne anlamı kaldı o internetin? Akrabama bile vermem. Evde internet varsa onu sadece 1. derece aile üyeleri ve ben kullanabilirim.

Çok doğru, ben interneti başkası zurna izleyip 200GB indirme yapsın diye almıyorum. İnternet hızım düşüyorsa oyunlarda pingim çıkıyorsa ne anlamı kaldı o internetin? Akrabama bile vermem. Evde internet varsa onu sadece 1. derece aile üyeleri ve ben kullanabilirim.
:D bana kalsa ben modemi kendime özel olmasını istiyorum artık, Ailedeki herkes evde olduğu zaman muthiş ping çıkıyor oyunlarda oynatmıyor bile, wifi özelliğini kapatıyorum direk modemin tabi ailedekiler hemen soruyor noldu intenrette açmak zorunda kalıyorum. En mantıklısı ileride kendine ayrı internet almak

Kişisel bir mevzuyu ırkçılığa veya etnik ayrımcılığa vurmuşsun. Bu ilk yanlışın. Eğer sıkıntılı bir durum yoksa kimse seninle herhangi bir şey paylaşmak zorunda değil.

İkincisi. Normal şahsi 16 mbps internette baban salonda 2k film izlese ve x kişisi oyun indirse internetin kilitlenir (kullanılamayacak kadar yavaşlar) Bu diğer kullanıcıların yaptığı bencilliktir.

Üçüncüsü. Yaptığın davranış yasal ve etik değil.

Dördüncüsü ise adam sana iyilik yapmış internetini paylaşmış sen gidip internete abanmışsın. Buraya gelip kişisel pişmanlığını hafifletmeye çalışıyorsun. Birisi "kanka hotspot açsana whatsapp'a giricem" diyip Instagram'da gezse nasıl hissedersin.

Wi-Fi ile komşumdaki İnternet'e bağlanıyorum.

Oyun falan indiriyorum şu 1 haftada 200 GB'ye yakın oyun indirdim toplam.

İndirmelerin İnternet'i yavaşlatma veya bitirme gibi bir etkisi olur mu?
Ben bilmiyordum komşunun kota dolmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı