İnternet kotalı olabilir mi?

Zue

Hectopat
Daha fazla  
Wi-Fi ile komşumdaki İnternet'e bağlanıyorum.

Oyun falan indiriyorum şu 1 haftada 200 GB'ye yakın oyun indirdim toplam.

İndirmelerin İnternet'i yavaşlatma veya bitirme gibi bir etkisi olur mu?

Yaptığınız şey yasal değil. Komşunuz internet paketi sınırsız ise yavaşlama ya da kota bitmesi gibi bir sorun olmaz. Komşunuza sorabilirsiniz.

Yavaşlatma indirme sırasında kotalı olsa da, olmasa da olur. Ancak eğer kotalıysa, indirmeler kotayı aştıktan sonra indirme olmadığı zamanlar dahil yavaşlama olur. Ayrıca yazış türünden, komşunun haberi yokmuş gibi geldi. Bu hem ahlaka hem de yasalara aykırı, böyle bir şey yapıyorsan bırakmanı tavsiye ederim.

Bazı firmalarda koşullu paketler var. Örneğin, 150 GB'a kadar 55 TL, aşarsan 85 TL sınırsıza dönüyor o ay için. Sayılar varsayımsal ama böyle paketler söz konusu. Her ihtimale karşı, fazla fatura ödememek için sormak en doğrusu.

Komşum Suriyeli. Ben dedim "İnternet var ?" O dedi "Var." Ben dedim "Şifre var ?" O dedi "Var."

Yani pek anlaşamadık ama sonuçta iyi insanlar. Para verdim kabul etmedi "Ehlen ve Sehlen" dedi.

Bizim bu çok merhametli Türklerden istedim ama vermediler.

Bir yavaşlama görmüyorum 700Kb ile indiriyordum şuanda 700kb civarında indiriyorum. Bazen çok yavaşlamalar oluyor bir kaç dk sonra tekrardan hızlanıyor.

VodefoneNet kullanıyorlar.

Geri
Yukarı