İnternet kullanımı anında ping değerlerinde dalgalanma ve paket kaybı

BekoBuckets

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, uzun bir süredir hattımda paket kaybı ve jitter problemi yaşıyorum.
Online oyunlar sırasında hat üzerinde sürekli bir dalgalanma ve paket kaybı yaşamam sonucu 2 ay kadar önce TurkNet ekibi ile bir kayıt oluşturduk ve çeşitli testler ve işlemler yaptık.
Başlangıçta sorun fiziksel bir problemden kaynaklanıyor gibi duruyor dendi ve bunun üzerine ankastreden, daireme gelen kabloları yeniletmenin yanı sıra VDSL modemimi de kontrol edilmesi adına TP-Link teknik servisine yolladım. Bu işlemlerin sonucunda bir düzelme olmaması ve bahsi geçen kaydın 2 aylık bir süreye ulaşması sonucu ISS firmamı değiştirmeye karar verdim ve 1 hafta kadar önce Superonline'a geçiş yaptım, maalesef istediğim sonucu alamadım ve bunun üstüne birkaç sıkıntı daha eklenmiş oldu çünkü Superonline'ın müşteri temsilcisinden öğrendiğim kadarıyla herhangi bir network ekibi yokmuş ve kesinlikle yardımcı olacak bir personele ulaşamıyorum. TurkNet'ten ayrılırken network ekibindeki arkadaşlar son çare olarak modemime bir Firmware yüklememi söylemişlerdi lakin bunu şu an yapmam mümkün değil çünkü Superonline'ın şahsıma temin ettiği modem arayüzünde bir erişim kısıtlaması mevcut anladığım kadarıyla ve belirli ayarlara erişemiyorum, bunu kaldırmalarını ya da kendi şahsi modemimi kullanmak istediğimi kendilerine ilettim lakin çözüm sunmadılar ve sadece istediğim takdirde kendi modemimi kullanabileceğim söylendi, lakin şöyle bir problem var ki kendi modemimi kullanmak istediğimde başarılı kurulum sağlanması "internet bağlı" ibaresi almama rağmen internet erişimim olmuyor. Müşteri temsilcisinin aktardığı kadarıyla bu durumun sebebi bir uyumsuzluk problemi fakat bunu da bizim sorumluluğumuz değil diyerek değiştirmiyorlar. Sonuç olarak paket kaybı ve ping dalgalanmaları ile sıkışıp kaldım ve eskiden de esporla uğraşan biri olarak aylardır PlayStation'ı veya bilgisayarı açıp keyifle oyun oynayamıyorum. Pingplotter, bufferbloat gibi uygulamalardan aldığım sonucu ek kısma ekledim. Bu konuda bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim, iyi günler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-03-10 022113.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-10 022113.png
    347,9 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran görüntüsü 2023-03-15 194138.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-15 194138.png
    20,4 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran görüntüsü 2023-03-10 155441.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-10 155441.png
    160 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran görüntüsü 2023-03-05 143625.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-05 143625.png