Ping ve packet loss

Ata Gülmez

Hectopat
Arkadaşlar ben TürkNet kullanıcısıyım ve 35'e 4 MBS bir internete sahibim ama hızımda bir düşüş olmasa da, çevrimiçi oyunlarda çok fazla takılma yaşıyorum. Aynı zamanda Discord kullanırken de packet Loss'um %15 civarlarında oluyor.
Bilgisayarımın donanım sıkıntısı yok, kablosuz kullanıyorum ve adaptörle ilgili bir sorun da yok (mobil veri ile denedim), modem uzakta değil ve ASUS marka.
Evin altyapısında bir sorun olabilir mi ve bu ping sorununu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ping ve loss sorunu, internet sağlayıcınız ile alakalı. Müşteri hizmetlerini arayıp, arıza kaydı oluşturun. Özellikle loss problemini dile getirin. Çözüme ulaşana kadar müşteri hizmetlerini sürekli arayın.
hocam Türkneti telefonla arayıp konaşamıyorsun. Yaklaşık 1 aydır internetten arıza kaydı oluşturuyorum ama her seferinde biz size şukadar internet veriyoruz sıkıntı yok diyip aynı mesajı atıyorlar. Başka bir çözümü olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı