İnternet mesafesi nasıl uzatılır?

InternetciMen

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
İnternet hızım uzak odalarda aşırı düşük fakat o kadar uzakta değil 2 oda uzakta internet hiç çekmiyor. ISS: Türksat UyduNet 100Mbps paket modemim: Cbw383zn gerekli ayarları yapması için @Talha murat hocamdan yardım istiyorum.

Router alabilirsiniz yada benim yaptığım gibi modem arkasındaki porttan cat6 uzatma kablosu ile 2.ci bir modemi router olarak kullanıyorum.

Arkadaşlar hepiniz bildiği tek şey (router al ap al Ethernet bağla) ben bunları zaten biliyorum benim istediğim elimdeki modemin ayarlarını yapıp bir nebze olsa da mesafeyi arttırmak yine de yardımlarınız için teşekkürler.
Discord'unuz varsa yardımcı olurum.

Discord'um yok fakat indirebilirim 1 saniye bekleyin.

Arkadaşlar hepiniz bildiği tek şey (router al ap al Ethernet bağla) ben bunları zaten biliyorum benim istediğim elimdeki modemin ayarlarını yapıp bir nebze olsa da mesafeyi arttırmak yine de yardımlarınız için teşekkürler.

Modem arayüzüne girip Kablosuz ayalarlarından kanal genişliğini azaltıp kanalı değiştirebilirsiniz.

Tabii

Modem arayüzüne girip Kablosuz ayalarlarından kanal genişliğini azaltıp kanalı değiştirebilirsiniz.

Benim yaptığım ayarlar ondan ibaret değil.

Geri
Yukarı