İnternet nasıl Fast Path'e geçirilir?

Hocam Fast path bağlantı önceliğini daha ön plana almak diye biliyorum kelime anlamını. Fast Path'e geçtiğimde pingimde %25-30 azalma gözlemledim ama şu şekilde. Normalde 12 ping alıyorsam 7'ye düştü. Ama diyorsanız ki pingim 100-150 veya ani ping artışı yaşıyorum, bu durumda bunun bir faydası olmayacaktır. Bende uzunca bir süre bu ping problemini yaşadım ve tonla konu açmışımdır. Öğrendim ki altyapı yetersizliğinden dolayı yaşıyormuşum bu olayı. Artık çok şükür yaşamıyorum fakat sokağa çıkma yasağı olduğunda özellikle akşam saatlerinde ani ping artışı yaşıyorum. Yani uzun lafın kısası dediğim sorundan muzdaripseniz bir işinize yaramayacaktır.

Fast pathe nasıl geçiş sağladınız acaba.

Fast pathe nasıl geçiş sağladınız acaba.
Ben online destekten geçiş yaptım. Müşteri hizmetlerini arayarak da geçiş yapabilirsiniz fakat anlayan biriyle karşılaşmanız lazım. Şahsen evime defalarca teknik ekip yolladılar, işlemin evimdeki modemle ya da binadaki portlarla bir bağlantısı olmadığını söylememe rağmen anlamamışlardı. Neyse ki en son denememde anlayan biri çıktı ve ertesi gün fast path'e geçiş yapabildim.

Yaklaşık bir hafta olacak müşteri hizmetlerini aradım, e-mail attım; Twitter destek üzerinden iletişime geçtim. Arayanlardan hiçbirine derdimi anlatamadım, anlamadılar. Daha açık şekilde nasıl açıklayabilirim, kendi söylediklerinizden örnek verebilir misiniz?

Yaklaşık bir hafta olacak müşteri hizmetlerini aradım, e-mail attım; Twitter destek üzerinden iletişime geçtim. Arayanlardan hiçbirine derdimi anlatamadım, anlamadılar. Daha açık şekilde nasıl açıklayabilirim, kendi söylediklerinizden örnek verebilir misiniz?
Direk fast path'e geçmek istiyorum dediklerinde anlamıyorlar. Ben evime ekip yollamayın, buralık bir iş yok dememe rağmen 3-4 sefer ekip yolladılar. Ekip çalışanları bile bunca yıldır çalışıyorum bunu ilk defa senden duydum diyordu. Online işlem merkezinden arıza kaydı olarak açıp buna benzer bir şey yazmıştım;
Modem arayüzünün fotoğrafını atıp, oradaki kanal türü kısmının aralıklı olduğunu söyledim, bunu santralden hızlı olarak değiştirmelerini istedim. Yani ingilizce terim olarak da, kanal türümün interleaved'dan fast path'e alınmasını istiyorum yazmıştım. Çok şükür anlayan biri 24 saat sürmeden işlemi halletmişti. Biraz uğraştırıyor açıkçası, umarım anlayan biri yardımcı olur. İyi akşamlar..

Direk fast path'e geçmek istiyorum dediklerinde anlamıyorlar. Ben evime ekip yollamayın, buralık bir iş yok dememe rağmen 3-4 sefer ekip yolladılar. Ekip çalışanları bile bunca yıldır çalışıyorum bunu ilk defa senden duydum diyordu. Online işlem merkezinden arıza kaydı olarak açıp buna benzer bir şey yazmıştım;
Modem arayüzünün fotoğrafını atıp, oradaki kanal türü kısmının aralıklı olduğunu söyledim, bunu santralden hızlı olarak değiştirmelerini istedim. Yani ingilizce terim olarak da, kanal türümün interleaved'dan fast path'e alınmasını istiyorum yazmıştım. Çok şükür anlayan biri 24 saat sürmeden işlemi halletmişti. Biraz uğraştırıyor açıkçası, umarım anlayan biri yardımcı olur. İyi akşamlar..
Daha 24 saat geçmedi üstünden arıza kaydı bırakmıştım,aradı teknik ekipten biri. —Biz burdan yapamıyoruz onu, dedi. Peki nasıl yapabilirim dediğimde de bilmiyorum diyerek geçiştirdi. Yarın tekrar arayıp dediğin şekilde söyleyeceğim beni arayan teknik ekip elemanına.
Hâlâ bu konuyla uğraşıyorum ,beni arayan çalışan sürekli oyun sunucusuna bağlıyor pingi ve interleaved fast path diye bir süreç yok diyor bana. Teknik ekipten aradı biri bugün ,yine aynı şeyleri söyleyip duruyorlar biz yapamıyoruz bunu müşteri hizmetleri yapıyor gibisinden. Lütfen yardım edin bir türlü anlatamadım derdimi ya da anlamak istemiyorlar çözemiyorum sorunu.

Son düzenleme:
Nasıl geçtiniz hocam anlatabilir misiniz? Aynı sorunu çekmekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam neden gereksiz bir şekilde bütün konuları horlattınız ki? Tek bir konuya yazsanız gereken cevabı alabilirsiniz zaten, bu şekilde yaparak diğer insanlara yardımcı olmamızı önlüyorsunuz, gözden kaçan başka soru ve problemler olabiliyor. Her neyse, geçiş için sonuçta bu fiziksel, direkt olarak santral/saha dolabından yapılması gereken bir işlem olduğundan bağlı olduğunuz internet servis sağlayıcıya ulaşıp fast path moduna geçiş yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterli.

Yalnız bunu eğer saha dolabına uzaklığınız 100 metreden az ise yapmanızı öneririm, aksi taktirde faydadan çok zarar verecektir hattınıza.

Nasıl geçtiniz bizlere de analtabilirmisiniz

Yanıtlarda cevabı bulunuyordu zaten.

Geri
Yukarı