İnternet neden yavaş ve pahalı?

Forumda birisi 10Gbps+GSM+Netflix'i 40 Euro veriyordu Paris'te. Bizimkiler GPON altyapıda Gbps verecekken Mbps veriyor. Bizim mahllede kac senedir rezidanslara FTTH veriyorlar. Bize VDSL yeni geldi.

Çünkü genelde %90 diyelim internet hakkında bilgiye sahip değiliz. 10Mbps ışık hızı söylemlerine kanıp internet alan milletiz. Bunu gören TT tekelleşmeye başlamış nasıl olsa denetimlerde sağlam değil diye kıçını yaya yaya yatıp parasını kazanmaktadır. Topunun🤬.Milleti sömürmek herkesin derdi başka bir şey değil.

Altyapı var hocam. Sokaklarda var ama evler eski olduğu için altuapi kaldırmıyor. Ben Urfa'da evde 81 destekliyor ve 50 alıyorum. Tabi bir gbps değil ama yeni yapılan rezidanslarda 300'e kadar altyapı var. Ayrıca 100 lira dediğin 10 Euro ediyor. Ucuz kullanıyoruz zaten.

İnsanlar internetin hala üretilen/bitecek bir kaynak olduğunu düşünüyor. Eğer çok hızlı bir şekilde çok fazla kullanılırsa biteceğini düşünüyorlar. Gerçi bitmeyeceğine ikna olup kotayı kaldırdılar şimdi sıra hıza geldi :D.

Evet malesef ceplerinden birşey gidiyormuş gibi pahalı internet. Ayrıca benim 6 aydır her gece 3-4 saatliğine internetim kesiliyor. Bazen bu kesintiler 6-7 saati de buluyor.
Elazığ ve Kayseride Türknet'ten çok memnundum. İstanbulda çok vasatlar. Uydunete geçmeyi düşünüyorum performans hakkında bilgi paylaşabilecek var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı