İnternet olması gerektiğinden yavaş

Vyxin

Hectopat
Daha fazla  
İnternetim olması gerektiğinden yavaş. 50Mbps olması lazım fakat 10'u geçmiyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
ADSL altyapı kullanıyorsun büyük ihtimalle. 16 mbps'e düşür de gereksiz para israfı olmasın.

Mbps ve MB/s terimleri farklıdır. Örneğin 72 Mbps internet hızı 9 Mb/s indirme hızına eşittir. Bunları karıştırmadınız umarım.
Sanmıyorum hocam ben de VDSL kullanırken arada 6 mb'a kadar düşerdi ülkedeki internet kalitesi vasat. Güya her yere fiber döşediler ama eski evlere çekmiyorlar.

Çok uzun bir süre Türk Telekom kullandım hala kullanıyorum, ve şunu söylemek isterim şu ana kadar ne oyunlar ping ne internet kesilmesi ne de başka bir şey yaşadım ve tek yaşadığım sorun şuydu, evi taşıdığımda 1 hafta internet gelmemişti geldiğinde 8Mbps geldi, sonrasında 80 ne kadar çıkarttırdım

İnternetim olması gerektiğinden yavaş. 50Mbps olması lazım fakat 10'u geçmiyor. Ne yapmalıyım?

1. Paket VDSL, kullandığınız altyapı ADSL olabilir. Altyapı VDSL destekliyorsa VDSL'e geçiş sağlayın.
  2. Modem VDSL destekli olmayabilir. VDSL bir cihaz satın alabilirsiniz.
  3. Altyapı VDSL, modem VDSL diyorsanız modem arayüzünden ayarlarınızın doğruluğundan emin olun.
  4. VDSL kullanıyordum bir anda hızım 10'a düştü diyorsanız hat üzerinde yaşanan bir hatadan dolayı veya modem kaynaklı bir sorun olabilir.

Geri
Yukarı