İnternet Olmasına Rağmen Bildirim Simgesi "İnternet Yok" Sorunu

jaxqen

Kilopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Merhaba. İnternet erişimi sorunu yaşamıyorum. Fakat İnternet erişimi simgemde internet yok gözüküyor. Geçici bir şeydir diye düşündüm ama simge düzelmiyor. İlk açılış anında normal fakat bir kaç saniye sonra ünlem işareti geliyor.
erişim.jpg

int.jpg

Aynı sorun Windows 8 için şurada çözüme ulaştırılmış. http://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows_8-networking/İnternet-bağlantısı-var-fakat/b3160a9e-2c94-45cb-a1f0-bd6a8d25a112?auth=1
Windows 10 kullanıcısıyım. Yine de denedim ancak hiç biri çözüme ulaştırmadı. Sorun gider sekmesine bastığımda internete erişimim olduğu için sorun bulunamadı yazıyor. Daha önce hotspot shield yüklemiştim. O programdan kaynaklandığını düşünüyorum sorunun. Programı komple kaldırdım. Anchorfree hss vpn adapter diye bir şey oluşturmuştu bağlantılarımda. Aşağıdaki görselde etkin kontrolcünün hemen yanındaydı ve kablo bağlı değil yazıyordu. Sanal bir bağlantı kontrolcüsü olduğunu öğrenince aygıt yöneticisinden kaldırdım. Ancak sorun yine çözülmedi.
yerel.jpg

Dediğim gibi internete bağlanabiliyorum sorunsuz. Ancak o simgenin düzelmemesi can sıkıcı. Windows 10'da bunun çözümünü bilenlerin ya da fikri olanların yardımlarını rica ediyorum. Teşekkürler. @Murat5038 @JaroxJamaica

Kurulu VPN programı falan yoktu yine de kontrol ettim herhangi bir program kalmış mıdır diye. Geri kalanları da sırasıyla yaptım ancak çözüme ulaşamadım.

735 112 164

b14p9a

@Murat5038 Hocam sorunu kendi elleriyle çözmüştür. Kendi gözlerimle bilgisayarımın çöp yazılım dolu olduğunu görmüş oldum. Allah razı olsun çok teşekkürler. 45 dakikasını harcadı ellerine sağlık. Çözümle ilgili gerekli malumatı kendisi verecektir. Tekrar teşekkürler.

Yazılımsal temizlik yapıldı, servisler ayarlanıp, sürücüler kaldırılıp yenisi yüklendi.

45 dakikasını harcadı ellerine sağlık.
Arada da yemeğimi bile yedim :) Tabi haberi yoktu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı