Çözüldü İnternet olmasına rağmen yok gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kadirmertakin

Femtopat
Daha fazla  
Ekte de gözüktüğü gibi internet bağlantısı yok diyor ancak son resimde bağlı ve internet var. Tabii ki YouTube vs. her şey açılıyor ama oradaki simge değişmiyor acaba çözümü var mı bunun? Windows 10 için Windows 8 için konular açılmış daha önce denedim oradakileri ama düzelmedi onlar yıllar önceymiş tabii bir de yardımcı olursanız çok sevinirim iyi akşamlar.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    90,5 KB · Görüntüleme: 50
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    177,6 KB · Görüntüleme: 57
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    158,1 KB · Görüntüleme: 59
Çözüm
Dediğim gibi soket arızalı olabilir veya elde laptop varsa o kabloyla bir deneyin bakalım çalışacak mı?

Merhaba yardımlarınız için teşekkür ederim sorun tanılama ilkesinin olmamasında sanırım ama biraz daha araştırdıktan sonra bir çözüm buldum başkaları içinde yardımcı olması için çözümü ekleyeceğim sorun kabloda değilmiş ya da modemde bulduğum çözümde CMD penceresinden yazdığım birkaç kod yardımcı oldu işimi gördü.

Çözüm:
C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasina sag tiklayarak yönetici olarak çalistir seçenegi ile açiniz. Açilan komut ıstemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.
1 - netsh int IP reset a.txt (komutunu yazip enter tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda tamam yazdiginiz teyid ediniz.)
2 - netsh winsock reset (komutunu yazip enter tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)
3 - netsh winhttp reset proxy (komutunu yazip enter tusuna basiniz.)
4 - netsh advfirewall reset (komutunu yazip enter tusuna basiniz.)
5 - ipconfig /flushdns (komutunu yazip enter tusuna basiniz.)
6 – net localgroup administrators /add networkservice (yaz ve enter tuşuna bas)
7- net localgroup administrators /add localservice (yaz ve enter tuşuna bas)

Çoğu yerde buna benzer kodlar yazıyordu çözüm için ancak sondaki iki kod yazmıyordu diğerlerini denediğimde işe yaramamıştı ama son iki kodla beraber sorunum halloldu.

Konuyu es geçmeyip yardım etmeye çalıştığınız için yine de teşekkürler iyi forumlar.
Merhaba yardımlarınız için teşekkür ederim sorun tanılama ilkesinin olmamasında sanırım ama biraz daha araştırdıktan sonra bir çözüm buldum başkaları içinde yardımcı olması için çözümü ekleyeceğim sorun kabloda değilmiş ya da modemde bulduğum çözümde CMD penceresinden yazdığım birkaç kod yardımcı oldu işimi gördü.

Çözüm:
C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasina sag tiklayarak yönetici olarak çalistir seçenegi ile açiniz. Açilan komut ıstemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.
1 - netsh int IP reset a.txt (komutunu yazip enter tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda tamam yazdiginiz teyid ediniz.)
2 - netsh winsock reset (komutunu yazip enter tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)
3 - netsh winhttp reset proxy (komutunu yazip enter tusuna basiniz.)
4 - netsh advfirewall reset (komutunu yazip enter tusuna basiniz.)
5 - ipconfig /flushdns (komutunu yazip enter tusuna basiniz.)
6 – net localgroup administrators /add networkservice (yaz ve enter tuşuna bas)
7- net localgroup administrators /add localservice (yaz ve enter tuşuna bas)

Çoğu yerde buna benzer kodlar yazıyordu çözüm için ancak sondaki iki kod yazmıyordu diğerlerini denediğimde işe yaramamıştı ama son iki kodla beraber sorunum halloldu.

Konuyu es geçmeyip yardım etmeye çalıştığınız için yine de teşekkürler iyi forumlar.

Sorunu çözmenize sevindim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı