İnternet operatör seçimi ve modem önerisi

AloneGeneral

Hectopat
Ben bir internet almak istiyorum ama hangi operatorden internet alacağımı bilemedim. Birçok operatör var fiyat tarifeleri var. Benim evim en fazla 35 Mbps destekliyor. Fiyatı uygun bir internet önerir misiniz?
Ve bunlara ek bir de modem almak istiyorum malum evde kötü modem kullanmak istemem. Ben birkaç yerde araştırdım ve "keenetic extra DSL"adlı modemi buldum, kullanan varsa yazabilir mi? İnternet'e sıkıntı olduğunda duzeltiyormuş kendisibana pek gercek çıktı gelmesi ama modem en fazla 400-450 TL olabilir ama 500'ü geçmemek şartı ile. İnternette aylık 75-100 TL arası olabilir. Fikirlerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.

İnternet olarak NetSpeed veya Türknet'e bakabilirsiniz modem olarakta Keenetic Extra DSL almanızı öneririm ve Asus modemlerden uzak durun yazılımsal olarak stabil cihazlar değiller başınızı ağrıtabilir.

Hocam 1 senelik TürkNet kullanicisiyim 1 senede toplam 3 kere internet gitti onlarda toplasan 3 saat sürmemiştir. Ben bu internet işine şans işi olarak bakanlardanim 100 Mbps alıyorum indirme 13 megabyt altına düşmedi hiç upload 4 Mbps :) Garip tarafı da bu ama TürkNet'ten Allah razı olsun demekten başka bir şey diyemem ve öneririm TürkNet adamdır :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet olarak NetSpeed veya Türknet'e bakabilirsiniz modem olarakta Keenetic Extra DSL almanızı öneririm ve Asus modemlerden uzak durun yazılımsal olarak stabil cihazlar değiller başınızı ağrıtabilir.
Asus kullandınız mı? Almayı planlıyordum. Baya kişi önermişti özellikle firmware updateleri açısından.

Bu
Ben bir internet almak istiyorum ama hangi operatorden internet alacağımı bilemedim. Birçok operatör var fiyat tarifeleri var. Benim evim en fazla 35 Mbps destekliyor. Fiyatı uygun bir internet önerir misiniz?
Ve bunlara ek bir de modem almak istiyorum malum evde kötü modem kullanmak istemem. Ben birkaç yerde araştırdım ve "keenetic extra DSL"adlı modemi buldum, kullanan varsa yazabilir mi? İnternet'e sıkıntı olduğunda duzeltiyormuş kendisibana pek gercek çıktı gelmesi ama modem en fazla 400-450 TL olabilir ama 500'ü geçmemek şartı ile. İnternette aylık 75-100 TL arası olabilir. Fikirlerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.

Hocam Letgo'dan 2. el Türk Telekom VDSL modem aldım paşalar gibi gidiyor o kadar para vermeyin alın ucuz yollu modem geri kalan parayla RAM alın :)

Merhaba ben 3 yıllık TürkNet kullanıcısıyım aylık 76 TL ödüyorum ve mükemmel derecede internet alabiliyorum.
Modem olarak bir ara ASUS DSL N16 kullandım ama berbat bir modemdi yani duvardan duvara geçerken bile zorlanıyordu sana tavsiyem Letgo'dan veya 0 olarak bulabileceğin Turkcell Superonline modemi harika bir çekim gücü var ve ben 8.katta oturuyorum evimden 30 metre uzaklıkta bile 3 çekirdeğe kadar çekebiliyor ve sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum.
Eğer ki sıfır almak istiyorsan TP-Link Archer VR1200 olan modelini öneririm harika bir modem fiyatı da makul derece
URL:Tp-lınk Archer Vr1200 Ac1200 Wıreless Dual Band Gıgabıt Vdsl/adsl - n11.com

İndirim kuponu kovala biraz daha düşük fiyatlara alabilirsin

Servis sağlayıcı olarak TürkNet öneriyorum ama yukarıda ki arkadaşın da dediği gibi internet alt yapısı şans işi.

Hocam 1 senelik TürkNet kullanicisiyim 1 senede toplam 3 kere internet gitti onlarda toplasan 3 saat sürmemistir ben bu internet işine şans işi olarak bakanlardanim 100 mgbp alıyorum indirme 13 megabyt altına düşmedi hiç uploud 4 mgbp :) garip tarafida bu ama TürkNet'ten Allah razı olsun demekten başka bir şey diyemem öneririm TürkNet adamdır :)

TürkNet'in internetine diyecek bir şeyim yok interneti çok iyi ama arkadaşlarım bana sürekli kopma olduğunu söyledi ve müşteri hizmeti berbat dedi anlayan yok diyorlar dogru mu?

Ben de Turknet kullanıcısıyım internetimden memnunum aslında ama son 2 haftadır ara sıra kopmalar oluyor. Sanırım virüs muhabbetlerinden altyapıya fazla yükleniliyor insanlar evde olduğu için. Durumun Türknet ile alakalı olduğunu sanmıyorum, altyapı Türk Telekom’un ama yine de belirtmek istedim. Onun haricinde hız değerlerimden gayet memnunum altyapım maksimum 86mbit desteklemesine rağmen 82mbit verebiliyor en yoğun saatlerde bile.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı