Internet paketi 100 Mbps ama 50 Mbps veriyor

El Quvava

Hectopat
Yer
Ankara
Dun Superonline ile gorustum taahhüt bitmek uzereydi 50 Mbps ile 100 Mbps arasinda 30 lira fark vardi ben de 100 Mbps yaptirdim. Fakat modemin dibinde 5GHz ile 250 300 Mbps alirken odamda bilgisayarda 70'i gecmiyor. Modemden bilgisayara internet TP-Link'in PowerLine adaptorunden geliyor ve kutusunda 600 Mbps'a kadar destekledigi soyleniyor. Ayrica baglanan tum kablolar CAT 5E ve ustu yani 100 Mbps'i gayet rahat gormesi lazim. Modeme direk bagli olan Apple TV internet hiz testinde 170 Mbps verdi. Nerede yanlış yapiyorum?

Dun Superonline ile gorustum taahhüt bitmek uzereydi 50 Mbps ile 100 Mbps arasinda 30 lira fark vardi ben de 100 Mbps yaptirdim. Fakat modemin dibinde 5GHz ile 250 300 Mbps alirken odamda bilgisayarda 70'i gecmiyor. Modemden bilgisayara internet TP-Link'in PowerLine adaptorunden geliyor ve kutusunda 600 Mbps'a kadar destekledigi soyleniyor. Ayrica baglanan tum kablolar CAT 5E ve ustu yani 100 Mbps'i gayet rahat gormesi lazim. Modeme direk bagli olan Apple TV internet hiz testinde 170 Mbps verdi. Nerede yanlış yapiyorum?

Bilgisayarın modeme uzaklığı ne kadar?

Bence PowerLine'de sorun var gibi. Direk kablo bağlarsan modemden bilgisayara işler netleşir.

Adaptör düşürüyor olabilir. Direk modem üzerinden kabloyla bağlama şansınız var mı? Denemek adına.
Maalesef bilgisayar kasali ve modemle aralarinda cok mesafe var.
Bence PowerLine'de sorun var gibi. Direk kablo bağlarsan modemden bilgisayara işler netleşir.
Powerline'in 600'e kadar destekledigi yaziyor ustunde ama. Simdi normalde Powerline'dan gelen kablo once Access Point'e gidiyor ondan sonra switche gidiyor sonra bilgisayara geliyor. Powerline'i direk Access Pointe bagladim sonuc yine ayni anlamadim gitti.

Maalesef bilgisayar kasali ve modemle aralarinda cok mesafe var.

PowerLine'in 600'e kadar destekledigi yaziyor ustunde ama. Simdi normalde PowerLine'dan gelen kablo once Access Point'e gidiyor ondan sonra Switch'e gidiyor sonra bilgisayara geliyor. PowerLine'i direk Access Point'e bagladim sonuç yine ayni anlamadim gitti.

Uzun kablo varsa elinde araya hiçbir şey bağlama dan modem den bilgisayara çekip dene kabloyu.

Geri
Yukarı