İnternet paylaşımı yaparken ani kesilmeler

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
Telefonum Xiaomi Mi 8. Laptopuma internet paylaştığım zaman sorunsuz kullanıyorum fakat her 5-10 dakikada bir tüm internet bağlantım birkaç saniyeliğine kesilip geliyor ve bu yüzden laptopta ne oyundan zevk alabiliyorum ne Discord'ta düzgün konuşabiliyorum. Normal kullanımda internet kesilmesi olmuyor sadece internet paylaşırken oluyor. Hem USB kablo ile de internete bağlamayı denedim. Bu sefer kafayı yedi ve 1 dakikada 728 GB internet kullanımı gözüktü.Tabii ki gerçekte öyle değil ama çok saçma geldi. Onun haricinde internet kesilmeleri düzelmedi. Normalde 2-3 çubuk 4.5G var gözüküyor, köyde internet çok çekmiyor ama 1 yıl önce iPhone 7 ile paylaştığımda sıkıntı yaşamamıştım.

Peki YouTube üzerinden video izlediğin de ya da forumda gezdiğinde falan sorun oluyor mu? Oyun belki fazla internet kullandığı için kopma oluyor olabilir.
3G ile denediniz mi? Onda durum nasıl?

Peki YouTube üzerinden video izlediğin de ya da forumda gezdiğinde falan sorun oluyor mu? Oyun belki fazla internet kullandığı için kopma oluyor olabilir.
3G ile denediniz mi? Onda durum nasıl?
Burada 3G çok kötü o yüzden onla denesemde fayda etmiyor ama normalde telefonda interneti kullanırken hiç sorun yaşamadım. Bu paylaşım yaparken koptuğu zaman direk mobil veri kapatılıp açılmış gibi oluyor.

Oyun oynarken falan aklıma tek gelen fazla yüklenme yüzünden olduğu. iPhone 7 ile aynı hattı mı kullanıyordun peki? Eğer aynı hatta sorun olmuyorsa sorun telefondan kaynaklıdır ve neden olduğu hakkında aklıma başka bir fikir gelmiyor. Isınma ve 2 çubuk çekmesinden kaynaklı olabileceğini düşünmüştüm.

Oyun oynarken falan aklıma tek gelen fazla yüklenme yüzünden olduğu. iPhone 7 ile aynı hattı mı kullanıyordun peki? Eğer aynı hatta sorun olmuyorsa sorun telefondan kaynaklıdır ve neden olduğu hakkında aklıma başka bir fikir gelmiyor. Isınma ve 2 çubuk çekmesinden kaynaklı olabileceğini düşünmüştüm.

Aynı hattı kullanıyordum telefon hariç her şey aynıydı. 2 çubuk çekmesi hızı bayağı düşürüyor ama normalde LoL maçı bile atabiliyordum internet üzerinden.

Sorun büyük ihtimal telefon kaynaklı ama neden olduğu hakkında aklıma bir şey gelmiyor açıkçası.

Sorunun telefon kaynaklı olduğunu yine kanıtladım aynı hattı kullanan telefonla denediğimde hiç kesinti olmadı. Ama neden olduğuyla ilgili internette hiç bilgi bulamadım.
Batarya ve performans ayarlarında ekran kitlendikten 5 dakika sonra mobil veriyi kapatma ayarı varmış onu iptal edince düzeldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı