İnternet PC'de hızlı telefonda yavaş

47xmehmet

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yan odada PC açık kardeşim oyun oynuyor onda internet 20 ping var diyor, ama benim telefonda çekmiyor neredeyse, foruma baktım benim sorunun tam tersini yaşayanlar olmuş, bilgisi olan var mı?

Telefonda yavaş olması normal, üstelik arada duvar etkeni var. Modemin kapsama alanı da düşük olabilir. Modemin yanında iken değerleriniz ne şekilde oluyor?

Sorunu yanlış da anlamış olabilirim, detay verilmemiş.

Kardeşin PC de kablolu bağlantı yapıyorsa normal hızlı olması Wi-Fi ile LAN arasında fark çıkması doğal bir şey.

Telefonun modeli önemli açık olan şeyler önemli örneğin bende Xiaomi Mi Note 3 var Bluetooth açıkken Wi-Fi'ya bağlanırsam kullanamıyorum.

Arkadaşlar yan odada PC açık kardeşim oyun oynuyor onda internet 20 ping var diyor, ama benim telefonda çekmiyor neredeyse, foruma baktım benim sorunun tam tersini yaşayanlar olmuş, bilgisi olan var mı?

Bilgisayarlarda farklı modelli Wi-Fi kartları olur telefona göre normalden 2 kat hızlıdır ve mevcut Wi-Fi kartınızı buradan özelliklerini de ayarlayabilirsiniz:

Dosya Ekleri

• eryht.PNG
    eryht.PNG
    60,3 KB · Görüntüleme: 42
Telefonda yavaş olması normal, üstelik arada duvar etkeni var. Modemin kapsama alanı da düşük olabilir. Modemin yanında iken değerleriniz ne şekilde oluyor?

Sorunu yanlış da anlamış olabilirim, detay verilmemiş.

Normalde güzelce çekiyordu modeme yaklaşınca sonuç değişmiyor.
Kardeşin PC de kablolu bağlantı yapıyorsa normal hızlı olması Wi-Fi ile LAN arasında fark çıkması doğal bir şey.
Normalde düzgün çekiyordu ama bugün böyle oldu sadece.

Geri
Yukarı