İnternet PC'de yavaş telefonda hızlı

ertugrul k

Kilopat
Arkadaşlar internette Fast veya Speedtest tarzı sitelerde hız testi yapıyorum bilgisayarda 2 civarı çıkmasına rağmen telefonda 10-15 arası çıkıyor ki normali bu. Bazen bilgisayarda bu hıza çıkıyor. Bir de Wi-Fi adaptör taktık onun ile hız testi yaptım oda 10-15 civarı gösterdi. Sıkıntı ne olabilir? Hız gözle görülebilir şekilde yavaş oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı durum var. Müşteri hizmetlerini aradığımda, ethernet kablomda sorun olabileceği, modeme gelen hızda bir sorun olmadığı söylenmişti. Başka bir sebebi var mıdır diye buraya da konu açmıştım ancak cevap verilmedi o konuya. Ben de kabloyu değiştirmedim henüz. Diyeceğim o ki; modemden bilgisayara giden kabloyu değiştirip, öyle test edin, belki düzelir.

Şöyle birşey denedim. Baska bir işletim sistemi ile denedim orada da hızlı. Yani sıkıntı büyük ihtimal sistemde. Arada kopmalar da oluyor. İp ile alakalı felan mı acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı