İnternet sağlayıcı önerisi

Modem kalitesine göre değişiyor Max 50 Mbps alabilirsin bu değere göre kopma ya yaşarsın ya yaşamazsın hattını 50'ye çektir tekrar hat değerlerini at bu arada o ISS'yi değiştir.
Hocam sorgulamada 100 mbps çıkıyor yani 100 e yakın alamaz mıyım?

Modem kalitesine göre değişiyor Max 50 Mbps alabilirsin bu değere göre kopma ya yaşarsın ya yaşamazsın hattını 50'ye çektir tekrar hat değerlerini at bu arada o ISS'yi değiştir.
Hocam sorgulama 100 mbps gösteriyor. 100e yakın alamaz mıyım?

Dosya Ekleri

• 20240315_012804.jpg
    20240315_012804.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 9
  • 20240315_012804.jpg
    20240315_012804.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 4
Hat değerlerine göre 100 alamazsın evet ankastreye kısa kablo bağlayıp tekrar hat değerlerini atar mısın?

Port arızalı olabilir dediğin gibi port değişimi talep et ilk önce olmazsa ankastreye kısa kablo bağlayıp tekrar hat değerlerini at.

Hat değerlerine göre 100 alamazsın evet ankastreye kısa kablo bağlayıp tekrar hat değerlerini atar mısın?

Port arızalı olabilir dediğin gibi port değişimi talep et ilk önce olmazsa ankastreye kısa kablo bağlayıp tekrar hat değerlerini at.
O zaman ben 100 mbps internete geçip yine sıkıntı olursa port değişikliği talep edeyim hocam doğru mudur. Şuan dediğiniz ankastrye kablo bağlayamam.

Şu an 100 Mbps alamazsın hat değerlerine göre port değişimi talep et ilk önce.

Bu arada o ISS'yi değiştir TurkNet geç öneririm.

Geçtikten sonra talep et.
Eyvallah hocam teşekkür ederim geçtikten sonra umarım düzelir en fazla 50 alabiliyorsam 50 megabite de aylık 400 ödemek istemem tek istediğim düzgün bir internet umarım port değişikliğine falan gerek kalmaz uğraştırmazlar

Şu an 100 Mbps alamazsın hat değerlerine göre port değişimi talep et ilk önce.

Bu arada o ISS'yi değiştir TurkNet geç öneririm.
Hocam şuan tekrar kontrol ettim. Sorgulamada 100 mbps alabilirsin diyor ama dediğiniz gibi hattım en fazla 50-60 alabilirsin gösteriyor.Benim aklıma şu takıldı.Normalde daire numarama kadar sorguladığımda 100 mbps ve 16 metre santral uzaklığı gösteriyor diger binadaki daireleri sorguladığımda 50-60 mbps 250 metre falan diyor.Ben sanırım bana ait olan portu kullanamıyoruk zamanında başkası bağlatmış ve bende diğer 60 mbps olan santral mesafesi yüksek portlardan kullanıyorum.Galiba altyapının ve hat değerlerinin farklı çıkma sebebi bu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı