İnternet Sağlayıcısı Önerisi

MysticVezonTR

Kilopat
Arkadaşlar TTNET'in rezaletinden Eylül ayında kurtulacağım için çok mutluyum ama geçeceğim yeni sağlayıcıdan da TTNET gibi nefret etme seviyesine gelmek istemiyorum. Bu yüzden:
  • Verebilecekleri interneti hangi sitelere sormalıyım?
  • Hangi sağlayıcı dediği gibi bir internet hizmetini -TTNET gibi beni yormadan- bana sunar.
  • Yeni sağlayıcı alırken nelere dikkat etmeliyim?
Yani arkadaşlar bu konu hakkında çok az bilgi sahibiyim bu yüzden biraz fazla sorularım var ama şimdiden hepinize teşekkür eder, iyi günler dilerim. :)

Eğer binada veya mahallede altyapınız yoksa (kendi getirdikleri fiber optik kablolar) yine türk telekom altyapısını kullanacak. Süperonline'a geçtiniz diyelim ama altyapısı yok yine türk telekom bakır kablolar kullanılacak ha TTNET almışsın ha Süperonline bi fark yok. Benim apartmanda Kablo-net altyapısı var fiber bağlantılardan vadedilenin üzerinde hız alabiliyorum. Tamamen altyapı..

Bulunduğun bölgede en uygun internet servis sağlayıcısını bulmak biraz deneme yanılma yoluyla gerçekleşiyor. Örneğin sen TTNET hizmetinden memnun değilsin ama ben 7 yıldır hem ADSL hem de Fiber hizmetini kullanan biri olarak çok memnunum. Ya da yayıncılardan yola çıkmak gerekirse Superonline veya Türksat firmalarının sunduğu hizmetlerin de yetersiz kaldığı olabiliyor onlar için, daha çok bulunduğun bölgenin altyapısıyla alakalı diye düşünüyorum.

Eğer binada veya mahallede altyapınız yoksa (kendi getirdikleri fiber optik kablolar) yine türk telekom altyapısını kullanacak. Süperonline'a geçtiniz diyelim ama altyapısı yok yine türk telekom bakır kablolar kullanılacak ha TTNET almışsın ha Süperonline bi fark yok. Benim apartmanda Kablo-net altyapısı var fiber bağlantılardan vadedilenin üzerinde hız alabiliyorum. Tamamen altyapı..
Evet büyük ihtimalle yine aynı kabloyu kullanacaklar ama en azından "zaten bakır kablolarla geliyor eve internet 60kbps hız alıyor olabilirsiniz bu normal" diyebilecek kadar alaycı bir müşteri hizmetleri olmayacak belki de. Sözüm size değil TTNET'e. :)
Buradan ve buradan altyapı sorgulaması yaparmısın.
extranet.PNG

türknet.PNG

Bulunduğun bölgede en uygun internet servis sağlayıcısını bulmak biraz deneme yanılma yoluyla gerçekleşiyor. Örneğin sen TTNET hizmetinden memnun değilsin ama ben 7 yıldır hem ADSL hem de Fiber hizmetini kullanan biri olarak çok memnunum. Ya da yayıncılardan yola çıkmak gerekirse Superonline veya Türksat firmalarının sunduğu hizmetlerin de yetersiz kaldığı olabiliyor onlar için, daha çok bulunduğun bölgenin altyapısıyla alakalı diye düşünüyorum.
İşte en kafamı karıştıran nokta da orası, hangisini alsam bilemiyorum.
Netspeed'e bakabilirsiz, her bütçeye uygun paket var ve taahhüt yok, TurkNet'e bakabilirsin. VDSL altyapı var ise Netspeed'i öneririm.
Adını ilk defa duydum Netspeed'in ama yine de altyapı kontrolüne bakayım dedim fakat pek bir şey anlayamadım. :)
netspeed.PNG

En iyi sonucu alabilmek için komşularına sor. Şimdi, ben Ankara da oturuyorum benim oturduğum yerdeki İSS senin ki bir olmaz.
Soracağım en kısa zamanda. :)

Evet büyük ihtimalle yine aynı kabloyu kullanacaklar ama en azından "zaten bakır kablolarla geliyor eve internet 60kbps hız alıyor olabilirsiniz bu normal" diyebilecek kadar alaycı bir müşteri hizmetleri olmayacak belki de. Sözüm size değil TTNET'e. :)

Eki Görüntüle 315283
Eki Görüntüle 315284

İşte en kafamı karıştıran nokta da orası, hangisini alsam bilemiyorum.

Adını ilk defa duydum Netspeed'in ama yine de altyapı kontrolüne bakayım dedim fakat pek bir şey anlayamadım. :)
Eki Görüntüle 315285

Soracağım en kısa zamanda. :)
Netspeed'in altyapı sorgulamalarını Netspeed'in Facebook sayfasına açık adresini gönderip sorgulama yapmak istiyorum demen gerek.
Buradan ve buradan altyapı sorgulaması yaparmısın.
Ben oradan sorgulama yaptığımda 0 Mbps olarak gözüküyor. Ancak önceden baktığımda 75 Mbps yazıyordu. Bir de şöyle bir detay var örnek olarak benim daire numaram 7 olsun. Eğer sekizi seçersem daire no olarak 75 Mbps; daire numarası olarak yediyi seçersem 0 Mbps gösteriyor. Neden?
Düzenleme: Bahsettiğim sorun geçmiş. Şu anda 75 Mbps olarak göstermekte.

Son düzenleme:
Netspeed'in altyapı sorgulamalarını Netspeed'in Facebook sayfasına açık adresini gönderip sorgulama yapmak istiyorum demen gerek.

Ben oradan sorgulama yaptığımda 0 Mbps olarak gözüküyor. Ancak önceden baktığımda 75 Mbps yazıyordu. Bir de şöyle bir detay var örnek olarak benim daire numaram 7 olsun. Eğer sekizi seçersem daire no olarak 75 Mbps; daire numarası olarak yediyi seçersem 0 Mbps gösteriyor. Neden?
Düzenleme: Bahsettiğim sorun geçmiş. Şu anda 75 Mbps olarak göstermekte.
Sitedeki farklı binalara 24MBPS verebilirken bana 15-16MBPS verebiliyorlar bu da çok garip. :confused:

Arkadaşlar TTNET'in rezaletinden Eylül ayında kurtulacağım için çok mutluyum ama geçeceğim yeni sağlayıcıdan da TTNET gibi nefret etme seviyesine gelmek istemiyorum. Bu yüzden:
  • Verebilecekleri interneti hangi sitelere sormalıyım?
  • Hangi sağlayıcı dediği gibi bir internet hizmetini -TTNET gibi beni yormadan- bana sunar.
  • Yeni sağlayıcı alırken nelere dikkat etmeliyim?
Yani arkadaşlar bu konu hakkında çok az bilgi sahibiyim bu yüzden biraz fazla sorularım var ama şimdiden hepinize teşekkür eder, iyi günler dilerim. :)
Hacı ben Ttneti cayma bedeli olmasına rağmen bıraktım Türknet'e geçtim geçerken internette yorumlara bakıyorum yok 30 güne bağlıyorlar yok bağlayınca internet gelmiyor falan filan evraklarımı onlara yolladım 3 gün içinde açıldı internetim zaten internet hattım vardı ama aynı hattan önceden 500kb/s ile indirirken şimdi 1.4mb/s ile indiriyorum aktif internet hattın varsa hiç çekincen olmasın geç Türknet'e ama hat falan çektireceksen o işlerde Türknet'e güvenme derim.
Cayma bedelim de 156 TL idi 120 TL'sini sağolsunlar karşılıyorlar.
Bu arada ben ilçede bile yaşamıyorum belde gibi bir yer yaşadığım yer altyapı da en fazla 16 Mbps destekliyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı