Internet santralini kapatabilirler mi?

Slmstsnmz16

Centipat
Bulunduğum lokasyonda eskiden 16 Mbit internet alabiliyordum. Hatta bu hızı eski 2 kanallı telefon kablosuyla 12-14 arası alabiliyordum. Geçen sene yazın evin telefon kutusundan modeme CAT6 kablo çektim ve o zaman TürkNet'in internet sitesinde 30 Mbit hız alabileceğim yazıyordu. O dönemde taahhüt olduğu için geçememiştim.

Ancak şimdi hangi sağlayıcıdan bakarsam bakayım evimin altyapısı gözükmüyor arkadaş! Kimse 8 Mbit'den fazlasını veremiyor! Bulunduğum bölgede santralde artık ne yaptılar bize bilgi verilmeden bilmiyorum.

Sizce nasıl bir yol izlenmeli şu an taahhüt olmadığı için Turkcell Superonline’a 140 ödüyorum ve en azından 20 Mbit internet istiyorum. 2020 yılında çok mu şey bekliyoruz arkadaş!

04E5DAC3-7E27-473B-B505-F34339FF199A.jpeg

“Adresinizin bağlı olduğu santralde hizmet verilemiyor. Bu sebeple adresinizde internet hizmeti verilemiyor ve başvurunuzu alamıyoruz. “ yazıyor Türknetin sitesinde.

Telekomdan bilgi almaya çalış. Büyük ihtimal VDSL'e geçeceksin. Turknet'i arayıp durumu anlatırsan onlarda yardımcı olur. Bu hat değerlerinden bahset. Çalışma olup olmadığını sor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı