İnternet servis sağlayıcısı önerisi

theshape123321

Femtopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Öncelikle şunu söyleyeyim: İnternet hakkında hiçbir teknik bilgim yok. ADSL, VDSL nedir falan hiç bilmiyorum. Bizim burada fiber yok ve yaşadığım yerdeki bir firmanın internetiyle 4-5 Mb downloadla sürünüyorum. Artık değiştirmek istiyorum. Aylık 80-90 TL'yi geçmeyenlere baktım da en mantıklısı TurkNet gibi geldi. Aylık 85 TL'ye 35 Mbps download ve 3 Mbps upload dediler. Ya da burada şu an kullandığımız interneti yükseltme fikri var aklımda, o da 16 Mbps download ve 5 Mbps upload, 90 TL. Ne yapmalıyım, ne tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam NetSpeed deneyebilirsiniz. Eğer beğenmezseniz taahhüt olmadığı için hemen çıkarsınız. Herkes müşteri hizmetlerinin iyi olduğundan ve paket hızını neredeyse eksiksiz vereceğinden bahsediyor.

Öncelikle şunu söyleyeyim: İnternet hakkında hiçbir teknik bilgim yok. ADSL, VDSL nedir falan hiç bilmiyorum. Bizim burada fiber yok ve yaşadığım yerdeki bir firmanın internetiyle 4-5 MB downloadla sürünüyorum. Artık değiştirmek istiyorum. Aylık 80-90 TL'yi geçmeyenlere baktım da en mantıklısı TurkNet gibi geldi. Aylık 85 TL'ye 35 Mbps download ve 3 Mbps upload dediler. Ya da burada şu an kullandığımız interneti yükseltme fikri var aklımda, o da 16 Mbps download ve 5 Mbps upload, 90 TL. Ne yapmalıyım, ne tavsiye edersiniz?

Her firmanın farklı olması gibi her bölgenin de farklı müşteri deneyimleri mevcut. Sana şu marka çok iyi ona geç dersem hata etmiş olurum. En önemli tavsiyem taahhüt yapmayan firmalar ile anlaşmaya çalış.
Bu sayfadan altyapı sorgulama yapabilir misin?
Çıkan sonuca göre sana fikir veririz.
Kısaca ağ türlerinden bahsedeyim:
  • ADSL, santral ile mahallede bulunan telefon kutusu arasında telefon kabloları üzerinden yayın yapan ağ türüdür. Eve kadar telefon kablo ile erişim sağlanır. Ülkemizde ADSL ile maksimum 16Mbps internet kullanılabilir.
  • VDSL, santral ile saha dolabı arasına fiberoptik kablo çekilerek yüksek hızlara ulaşmaya yardımcı olur. Eve kadar bakır kablo ile erişim sağlanır. Ülkemizde VDSL ile maksimum 100Mbps'e kadar internet kullanılabilir.
  • Fiber, santral ile saha dolabı arasına konumlandırılan fiberoptik kablonun daire içine kadar çıkmasına denir.

Her firmanın farklı olması gibi her bölgenin de farklı müşteri deneyimleri mevcut. Sana şu marka çok iyi ona geç dersem hata etmiş olurum. En önemli tavsiyem taahhüt yapmayan firmalar ile anlaşmaya çalış.
Bu sayfadan altyapı sorgulama yapabilir misin?
Çıkan sonuca göre sana fikir veririz.
Kısaca ağ türlerinden bahsedeyim:
  • ADSL, santral ile mahallede bulunan telefon kutusu arasında telefon kabloları üzerinden yayın yapan ağ türüdür. Eve kadar telefon kablo ile erişim sağlanır. Ülkemizde ADSL ile maksimum 16Mbps internet kullanılabilir.
  • VDSL, santral ile saha dolabı arasına fiberoptik kablo çekilerek yüksek hızlara ulaşmaya yardımcı olur. Eve kadar bakır kablo ile erişim sağlanır. Ülkemizde VDSL ile maksimum 100Mbps'e kadar internet kullanılabilir.
  • Fiber, santral ile saha dolabı arasına konumlandırılan fiberoptik kablonun daire içine kadar çıkmasına denir.
Adresinize Alabileceğiniz maksimum hız 80 mbps
port durumu var

TTNET'ten uzak durun. Bir TTNET kullanıcısı olarak bunu söyleyebilirim bazı arkadaşlarımda TurkNet kullanıyorlar ara sıra ping yükselmesi olmasına rağmen memnunlar.

Senin bölge santralin ve altyapın ile kaynaklı bir sorun bu. Marka ismini karalamak mantıklı bir hareket değil.
Ben Türk Telekom kullanıyorum. Ping sorunum ve hız problemim yok. Arkadaşa önerebilirim ama önermiyorum çünkü ben sorun yaşamadım diye onun yaşamayacağı anlamına gelmiyor ya da ben sorun yaşadım diye o sorun yaşayacak mantığı olamaz. Düşünceniz doğru değil.

Adresinize Alabileceğiniz maksimum hız 80 Mbps
Port durumu var

VDSL kullanabiliyorsun.
TurkNet veya NetSpeed satın alabilirsin.
Türk Telekom'da kullanabilirsin fakat bu hızın tamamını kullanabilmek için bahsettiğim operatörlerden kat kat fazlasına satarlar sana bunu. O yüzden bahsettiğim markaları tavsiye ederim. Taahhüt olmaması istediğin zaman iptal etmene olanak sağlar.

Senin bölge santralin ve altyapın ile kaynaklı bir sorun bu. Marka ismini karalamak mantıklı bir hareket değil.
Ben Türk Telekom kullanıyorum. Ping sorunum ve hız problemim yok. Arkadaşa önerebilirim ama önermiyorum çünkü ben sorun yaşamadım diye onun yaşamayacağı anlamına gelmiyor ya da ben sorun yaşadım diye o sorun yaşayacak mantığı olamaz. Düşünceniz doğru değil.
Ne derseniz deyin en azından çok pahacılar internet paketleri ekonomik değil.

VDSL kullanabiliyorsun.
TurkNet veya NetSpeed satın alabilirsin.
Türk Telekom'da kullanabilirsin fakat bu hızın tamamını kullanabilmek için bahsettiğim operatörlerden kat kat fazlasına satarlar sana bunu. O yüzden bahsettiğim markaları tavsiye ederim. Taahhüt olmaması istediğin zaman iptal etmene olanak sağlar.
130 TL vs 95 TL hangisini tercih edersin. TürkNet alın geçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı