İnternet servis sağlayıcısı önerisi

Enesxdd

Kilopat
Ev interneti olarak Türk Telekom kullanıcısıyız. 1 ay sonra taahütümüz bitiyor. 25 Mbps indirme hızı 3 Mbps upload hızı almaktayız. Bu pakete şu an yanlış bilmiyorsam 70-75 TL gibi bir para ödüyoruz. Fakat aynı paketin şu anki fiyatı 90 TL imiş. Fiyat bize yüksek geldi. Türknet'e geçmeyi düşünüyoruz. Fakat bir arkadaşım müşteri hizmetlerinin ilgisiz olduğunu, interneti bağlamak içinse çok geç geldiklerini söyledi. Türknet kullanan arkadaşlar varsa şu anki hizmetlerinden memnun mu, ne gibi sorunlar yaşadılar belirtirlerse çok mutlu olurum. Bir de Türknet'ten altyapı sorgulattığımızda 50 Mbps olarak gözüküyor. Bu tahmini bir değer mi yoksa kesinlikle 50 Mbps hız mı verecekler? Çünkü bizim bölge 33'e kadar destekliyor diye biliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 aydan fazladır Türknet kullanıyorum. Genel olarak çok memnunum. Aldığım hızlar kablolu ve kablosuz olmak üzere ağaşıdaki gibi.
Kablolu:
7d4b350c30cac4d7f78a320ccdfcce56.png

Kablosuz:
Screenshot_20190316_115647_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Türknet'e geçmeden önce sırasıyla Netspeed, Millenicom ve Superonline kullandım. Superonline taahhütümü bozup Netspeed'e geçtim. Fakat paket kaybı yüzünden doğru düzgün kullanamadım. Sonrasında Millenicom'u denedim. 1 ay boyunca her akşam yoğun saatlerde hız düşüşü ve ping artışı vardı. Tek seçenek Türknet kaldığından biraz korkarak da olsa geçiş yaptım. Ama hiç korktuğum gibi olmadı. 2 aydır kullanıyorum ve diğerleriyle yaşadığım sorunları Türknetle yaşamadım. 2 arkadaşım da benim davet kodumu/linkimi kullanarak Türknet'e geçtiler. Onlar da gayet memnun şu ana kadar.

Anladığım kadarıyla sizin kuruluma falan ihtiyacınız yok, taahhütünüz bitmeden hemen başvurursanız kurulum gerektirmeden geçiş yapabilirsiniz sıfırdan kuruluma gerek kalmadan. Fakat interneti bağlamak için geç gelinmesi tamamen Türk Telekom ekipleriyle ilgili. Siz Türknet'e sıfırdan bağlantı istediğinizde öncesinde Türk Telekom'un gelip ankastrenizi etiketlemesi gerekiyor. Şansınıza ve bulunduğunuz bölgede çalışan Türk Telekom ekiplerine bağlantılı olarak uzuyor bu süreç. Türknet'in bu duruma yapabileceği bir şey yok. Portunuz etiketlendikten sonra Türknet kurulum ekipleri hemen geliyorlar. Süreci uzatan Türk Telekom çalışanları bu durumda. Benim yaşadığım yerde Türk Telekom ekipleri iyi çalışıyorlar. Türknet bağlantım 2 günde yapıldı mesela.

Müşteri hizmetleri de Online İşlemler Merkezi üzerinden işliyor. Şimdiye kadar 5 tane destek kaydı oluşturdum. 1-2 tanesi statik ip almak için. Diğerleri de paket yükseltme ve hız ayarlama için. Destek kayıtlarınız hafta içinde 24 saat içinde çözülüyor. Mesela Pazartesi gün içinde bir destek kaydı oluşturdunuz, ertesi gün sabah 9-10'da çözülüyor ve cevap geliyor. Haftasonu destek kaydı oluşturursanız da benim gördüğüm kadarıyla Pazartesi sabah çözülüyor. Fakat acil işlemler (internet kesilmesi, ip alamama, dsl ışığı yanmama gibi ki bu tarz şeyler benim başıma gelmedi şimdiye kadar) için açılan destek kayıtları gün içinde çözülüyor, eğer çözülebilecek bir durumsa. Hemen çözülebilecek bir durum değilse size haber veriyorlar, ne kadar sürebileceği hakkında.

Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın buradan sorgulatırsanız tam olarak ne kadar hız alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. İlk bağlantıda Türknet size 35 download 3 upload ve 64.99 tl olan paketi veriyor. Sonrasında yükseltmek isterseniz Online İşlemler Merkezi'nden yüksetebiliyorsunuz. 35mbitten yüksek paketler +15 tl verilerek alınıyor. Eğer 50bmit almak isterseniz 79.99 tl vermeniz gerekecek yani. Anladığım kadarıyla uygun fiyatlı bakıyorsunuz, size 35mbit ve 65 tl olan paket yeterli gelecektir.

Taahhütünüz bitmeden 1-2 hafta önce geçiş başvurusu yaparsanız sıkıntısız bir şekilde geçersiniz. Portunuzu da kaybetmezsiniz bu şekilde. Sadece 5 dk internetiniz kesiliyor ve ardından yeni interneti kullanabiliyorsunuz anında. Bir de eğer başvururken davet kodu/linki ile başvurursanız 1 ay bedava kullanabiliyorsunuz. İlk faturanızı ödüyorsunuz ve ikinci faturanız bedavaya geliyor bu şekilde. İki tarafın da faturasını son ödeme tarihi gelmeden ödemesi gerekli tabii ki geçerli olması için. Eğer benim kodumu kullanmak isterseniz: UFW18AB51FDJ Eğer ref linkimi kullanarak işlemi yapmak isterseniz de: Beni referans göster, bir ay ücretsiz internet kazan! Herhangi başka bir sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

Merhaba, ben uzun süredir Türknet kullanıyorum ve memnunum. Ufak tefek sıkıntılar yaşadım fakat düzene girdikten sonra problem yaşamadan kullanıyorum. Bu linkten altyapı sorgulamanızı yapın ve gözüken hızı veya ufak bir kayıpla biraz altında hız veriyorlar. Geçenlerde abim de Türknet'e başvuru yaptı ve 3-4 gün içinde bağlantı sağlandı. Siz hali hazırda internet kullanıyorsunuz daha hızlı da olabilir. 35mbit'e kadar gözüküyordu ve bazen 27-28 bazen 35-36 mbit hızları görüyor. Kendi internetimde ufak ping sorunları yaşıyordum ve oyuncu profiline geçirdiler şu an çok memnunum. Canlı müşteri hizmetleri olmaması eksiklik kabul ediyorum fakat destek kaydı açarak büyük oranda sorunlar çözülüyor şu an. Ayrıca ev telefonu kullanmak isterseniz her yöne 1000DK her ay kullanabilirsiniz. Eğer geçiş yapmayı düşünürseniz Bu benim davet kodum JLS11GN75ACQ. Hem siz hem kodunu kullandığınız kişi 1 ay ücretsiz kullanım sağlıyor.

Türknet sorgulamada 35 mbps'ye kadar ibaresi alıyorum. Upload hızı çok önemli sizce yaklaşık kaç upload alırım?

Türknet sorgulamada 35 mbps'ye kadar ibaresi alıyorum. Upload hızı çok önemli sizce yaklaşık kaç upload alırım?

Ortalama 3 MBPS alırsınız hocam en azından gördüğüm bağlantılarda bu şekildeydi. Altyapıdan altyapıya değişiklik gösterebilir. En kötü ihtimal 2 MBPS alırsınız.

Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkürler. Öncelikle NetSpeed sanırım yeni bir firma, değilse bile cahilliğim için özür diliyorum. TürkNet'e gelirsek kullanan herkes memnun sanırım. @Eryd hocam 2 hafta önceden başvurursanız kuruluma gerek kalmadan hallediyorlar demişsiniz. 2 hafta önceden başvurursak taahüt bedelini ödüyorlar mı?

hocam 2 hafta önceden başvurursanız kuruluma gerek kalmadan hallediyorlar demişsiniz. 2 hafta önceden başvurursak taahüt bedelini ödüyorlar mı?
120 liraya kadar taahhüt bozma bedelini Türknet ödüyor hocam. Ama size cayma bedeli çıkmayacaktır, çünkü taahhütünüz bitmek üzere. Aynı ben de sizin durumunuzdayken geçiş yaptım. 1-2 hafta kala başvurdum, arayıp onay aldılar taahhütün biteceği gün geçeceğime dair. İsterseniz hemen geçirelim, zaten taahhütünüz bitmek üzere olduğu için cayma bedeli çıkmaz, çıkarsa da biz öderiz dediler ama ben bekleyelim taahhütün bitimine kadar dedim. Beklemeyip hemen geçsem de oluyormuş ama. Taahhütün bittiği gün ise 5dk internetim kesildi ve mesaj olarak modeme gireceğim kullanıcı adı şifrem geldi. Modeme bu kullanıcı adı ve şifreyi girip anında kullanmaya başladım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı