İnternet sinyali nasıl güçlendirilir?

Ev 188 m². Kablonet modem salonda takılı ve odalara sinyal hiç gitmiyor. Bir tane Wi-Fi router aldık. Maalesef ki o da fayda etmiyor. Şöyle; diğer odalardan W fi öyle bir çekmiyor ki güçlendiriciyi odalara taktığımızda o bile sinyal alamıyor. Güçlendirici modeme yakın bir yere takınca ise bu seferde güçlendiricinin sinyali odalara çok az gidiyor.
Kablo çek, CAT6, Access Point falan bir sürü bir şey okudum internette. İnanın hiçbirini bilmiyorum inanın. Ne yapmamı önerirsiniz. Tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum. Yarın dersler başlıyor ve evde internet çok zayıf.

Tamam ap yazdığına göre Access Point olabiliyor. Şimdi CAT6 kablo al elektrikçiden mesafeye bakarak orta yer neresi ise her odaya yakın ve duvarlardan uzak noktayı belirleyin, sonra kenarında mod değiştirme düğmesi olması lazım oradan ap moduna alın. Ve kabloyu modeme Ethernet girişine bir ucunu diğerini de router a takın, üstten ikinci sıradaki simge zannedersem ap modu. Mobil uygulama var mı acaba router için? Ayarları nereden yapılandırıyorsunuz router için?

Son düzenleme:
Tamam ap yazdığına göre Access Point olabiliyor. Şimdi CAT6 kablo al elektrikçiden mesafeye bakarak orta yer neresi ise her odaya yakın ve duvarlardan uzak noktayı belirleyin, sonra kenarında mod değiştirme düğmesi olması lazım oradan ap moduna alın. Ve kabloyu modeme Ethernet girişine bir ucunu diğerini de router a takın, üstten ikinci sıradaki simge zannedersem ap modu. Mobil uygulama var mı acaba router için? Ayarları nereden yapılandırıyorsunuz router için?
Modemdeki interneti chrome üzerinden tanıttım router'a.
Doğru anladıysam kablo çekip ap moduna aldığım zaman router daha d güçlü sinyaller yayacak. Şu an router'dan gelen 2 diş sinyalle size bunları yazıyorum.
Karşı komşumun da kablonet interneti var. Omlarda tp link router var. Galiba o ap modunda. Modemle neredeyse aynı hız değerini veriyor. Biz de sinyal zor buluyoruz hız değeri falan çok düşük. Ben de galiba onlar gibi AP yapacağım be internet uçacak sizin dediginiz bu mu?
Modemden router'a kablo çekeceğim. Ap modu düğmesine basacağım router'daki. Bu kadar?
Modemdeki interneti chrome üzerinden tanıttım router'a.
Doğru anladıysam kablo çekip ap moduna aldığım zaman router daha d güçlü sinyaller yayacak. Şu an router'dan gelen 2 diş sinyalle size bunları yazıyorum.
Karşı komşumun da kablonet interneti var. Omlarda tp link router var. Galiba o ap modunda. Modemle neredeyse aynı hız değerini veriyor. Biz de sinyal zor buluyoruz hız değeri falan çok düşük. Ben de galiba onlar gibi AP yapacağım be internet uçacak sizin dediginiz bu mu?
Modemden router'a kablo çekeceğim. Ap modu düğmesine basacağım router'daki. Bu kadar?

Evet aynen öyle ve ortada olacağından ayrıca yakın olacak, ama Chrome'dan ayar yapmanız gerekebilir ap modu için, klavuzundan bakın.
Ap moduna nasıl alacağım?
Kabloyu alırım. Modemden güçlendirciye kabloyu çeker bağlarım.
O da ok.
Sonra router'in üstündeki tuşa basarak mı modu değiştireceğim.
Bu kadar mı yoksa router'a sıfırdan mı kurulum yapacağım?
Ben zaten modemi tanıtmıştım. Nasıl sıfırlayıp baştan tanıtacağım?
Bir de güçlendiriciyi odalardan birine bağlamak için taa salondan odaya kadar kablo çekmek zorunda kalacağım anladığım kadarı ile. Salonun odalara yakın kısmına takılı zaten şu an router. Modemden güzel sinyal alsın diye. Yine salonda takılı kalırsa odalara daha güçlü sinyal gşder mi? Hem çekmem gereken kablo daha kısa olur router salonda kalırsa.

Evet yanındaki tuş ile ap moduna alacaksın zannedersem. Eğer olmazsa internet ayarlarından sıfırdan kurulum yapman gerekiyor ap olarak o zaman o ayarlar ap moduna alır, klavuzuna bak öyle yap.

Geri
Yukarı