İnternet Siteme Chat Nasıl Eklerim

prodevx

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Sadece benim seçtiğim kişilerin girebileceği bir site yapıyorum. Bunun içine bir de chat sistemi eklemek istiyorum. PHP veya ASP kullanacağım. Bunu yapmayı gösteren bir video önerir misiniz? (Hazır sitelerden eklemek istemiyorum. Hiç güvenli olmuyor.)

Öncelikle merhabalar, "Sadece benim seçtiğim kişilerin girebileceği bir site" derken? Chat ı eklersiniz fakat sadece sizin seçtikleriniz değil herkes kullanabilir. Ayriyetten bir klasör açıp chat scriptini oraya atarsınız "Chata giriş yap" diye link eklersiniz oldu bitti.

Siz beni yanlış anladınız. Chat sisteminin kodları nedir demek istiyordum. Ayrıca yetki kısıtlaması yaparak diğer kullanıcıları engelleyebilirim. Facebook'ta buna benzer bir sistem kullanıyor ve bu sayede sadece bazı sayfalar misafirlere görünüyor.

Veriyi post edersin eğer giriş yapılmadı ise girşl sayfasına yönlendirir yetki diye sütun oluşturursun. Kayıt olanlara yet sütunu 0 verirsin istediğin kişileri 1 yaparsın sonra o sayfada hem giris yaptırırsın eğer yetki 1 e eşitse sayfa görünür yeterince anlatabildim mi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı