Web siteme chatbox nasıl eklerim?

ramazan125068

Centipat
Websiteme chatbox eklemek istiyorum ama kayıt olmadan sadece ismini yazarak sohbete katılabilecek.
Ben böyle bir şey bulamadım, yardım eder misiniz :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramazan acayip acemisin. İki konu açmışsın ikisi de aynı.
Herkes anne karnında öğrenmiyor bu tür işleri. Araştırarak, bozarak, kurcalayarak her şey öğreniliyor. Yanlış bir yaklaşım.
İkisi de form ile alakalı diyorsan doğru söylüyorsun 🙂
Chatbox'dan kastın hani şu eskiden kullandığımız IRC gibi bir chat sayfası oluşturmak mı ?

Herkes ismini yazıcak sohbete o isimle katılacak ekstra bir şeye gerek yok.

Herkes anne karnında öğrenmiyor bu tür işleri. Araştırarak, bozarak, kurcalayarak her şey öğreniliyor. Yanlış bir yaklaşım.

Chatbox'dan kastın hani şu eskiden kullandığımız ırc gibi bir chat sayfası oluşturmak mı?

Irc yi bilmiyordum araştırdım pek anlayamadım ama WhatsApp gibi olacak işte ama kayıt olmadan kullanılacak.
PHP'yle yapılabiliyormuş araştırdığıma göre ama PHP için sunucu gerek benim de sunucum yok JavaScript ile yapılabilir mi onu arıyordum.

Herkes ismini yazıcak sohbete o isimle katılacak ekstra bir şeye gerek yok.

Irc yi bilmiyordum araştırdım pek anlayamadım ama WhatsApp gibi olacak işte ama kayıt olmadan kullanılacak.
PHP'yle yapılabiliyormuş araştırdığıma göre ama PHP için sunucu gerek benim de sunucum yok JavaScript ile yapılabilir mi onu arıyordum.

JavaScript ile dinamik bir web sitesi yapılır ancak bu veriler karşı kullanıcılar ile bağlantılı olması için PHP ve msql veri tabanı kullanmanız lazım, içerisinde veri yönetim metodları var PHP bilginiz olması lazım chat web sitesi yapmak için bir miktar bilgi gerekli, yerel sunucu olacaksa xampp isimli program ile yerel ağ üzerinden tüm cihazlar ile PC'nin modemden aldığı ipadresi / localhost ile girebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı