İnternet sitesi kurma masrafı

Yamha0

Hectopat
Film sitesi gibi herhangi bir site kurmak istiyorum. Domain, hosting falan bunların ortalama masrafları nedir? Script bulmada sorun yok, benim kafamda şöyle bir şey var. Bir tane Blogger hesabım var, onu film sitesi yapsam, .com domain alsam, diger sitelerden ne gibi eksim ve artım olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Domain'in masrafı düşük, hosting masraflı olan kısım. Ziyaret beklentinize göre hosting seçmeniz gerekir.
Ayrıca film izleme sitesi yapmayı düşünüyorsanız vazgeçin, yasal olmadığı için uzun süre tutamazsınız. Biz de korsan için destek sunmuyoruz.

Domain 10 dolar civarıdır. Yazılım olarak wordpress kullanırsın ücretsizdir. Tasarım olarak ücretli veya ücretsiz bir çok seçeneğiniz mevcut. Hosting de ihtiyaçlarınıza göre 5 dolardan binlerce dolara kadar çıkabilir.
Film konusuna gelecek olursak sitenin 1 yıldan daha uzun süre açık tutmanız son derece zor, üstüne bir de yasal süreç başlayacağını düşünürsek whois bilgilerini saklamanız hakim karşısına çıkmayacağınız anlamına gelmez.
Üstelik kusura bakmayın ama film sitesi kurmak yerine yayınlayacağınız filmlerin yapımcılarının evine ofisine gizlice girip kasalarındaki parayı çalmak daha etik bir yoldur.

Örnek olarak dedim film sitesi diye, takipçi paneli de olabilir. Hostinger sitesinden sepet oluşturmak istedigim zaman masraf 100 dolar, 200 dolar falan oluyor. Bu da yıllık aylık olarak degişiyor. Ben tam olarak site yapma, filiza gibi yani mantıgı kavrayamadım. Domain nedir, host nedir, filiza nedir, bunları birbirine baglayan ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı