İnternet sitesi kurmak için tavsiye

Yani tabi olabileceğine az kod dedim ama 0 olmak zorunda değil. Sadece zaten oyun için kod yazmaktan sıkıldığım zamanlarda site ile iglilenmek için kod ne kadar azsa o kadar iyi demiştim. Ama eğer daha ucuza daha iyisi varsa kod olsa bile olur sorun değil.

Tamam; şimdi wordpress kullandım diyelim, e alan adı, sunucu vb. işler için ne yapmam lazım?
WordPress Hosting | En İyi Değerde, Yönetilebilir Hosting – GoDaddy TR mesela burada "temel" paket var ve sanırım benim için gereken bütün şeyler o pakette duruyor gibi. Ama GoDaddy'i seven de var söven de var ondan dolayı emin olamadım. Sizin var mı bildiğiniz kaliteli alan adı ya da sunucu servisleri?
Tokatlanmak istemiyorsanız Godaddy den uzak durun. Başlangıç fiyatları iyi gibi geliyor fakat kazığın yalnızca ucu sivri.
Panellerini kullanması da gereksiz zor. Berbat bir UI/UX leri var.
Guzelhosting önerebilirim.

Sadece domaini Godaddy'den alın, Godaddy'den hosting alınmaz. İyi bir hostinge ortalama 50₺ ödemeniz gerekiyor, tavsiyem aynı paraya Akarweb'den Ryzen Almanya lokasyon sanal sunucu alın Centos 8 / Plesk Obsidian olarak kurdurup o şekilde kullanın. Cloudflare'ı da araştırın mutlaka hosting ve domain arasında Cloudflare ekleyin bir çok avantajı mevcut.
CloudFlare'a kesinlikle bakacağım ama Akarweb'deki fiyatlar benim bütçemin üstünde kalıyor ayrıca en ucuz sanal sunucu bile benim ihtiyacımın çok üstünde gibi görünüyor. Daha ucuz bi çözümünüz var mı?
Tokatlanmak istemiyorsanız Godaddy den uzak durun. Başlangıç fiyatları iyi gibi geliyor fakat kazığın yalnızca ucu sivri.
Panellerini kullanması da gereksiz zor. Berbat bir UI/UX leri var.
Guzelhosting önerebilirim.
Ek Açıklama 2020-06-24 201441.png

1 yıllık 48, 2 yıllık 107 TL nasıl oluyor? Neden oluyor? Normalde daha uzun süreli aldığımız için daha ucuza denk gelmesi gerekmiyor mu?
Aynı şey burada da var, 1 yıl 24TL ama 2 yıl yapınca fiyatı 100TL nin üstne çıkıyor? Neden böyle?
WordPress fazlasıyla işinizi görecektir.
Dostum o kısmı çoktan geçtik.

Son düzenleme:
CloudFlare'a kesinlikle bakacağım ama Akarweb'deki fiyatlar benim bütçemin üstünde kalıyor ayrıca en ucuz sanal sunucu bile benim ihtiyacımın çok üstünde gibi görünüyor. Daha ucuz bi çözümünüz var mı? Bi de Wordpress kullanmak için illa sanal sunucu mu almam lazım?

Eki Görüntüle 599888
1 yıllık 48, 2 yıllık 107 TL nasıl oluyor? Neden oluyor? Normalde daha uzun süreli aldığımız için daha ucuza denk gelmesi gerekmiyor mu?

Aynı şey burada da var, 1 yıl 24TL ama 2 yıl yapınca fiyatı 100TL nin üstne çıkıyor? Neden böyle?

Dostum o kısmı çoktan geçtik.
Hayır, hostingte kullanabilirsiniz. Bütçenize uygun her hangi bir firmadan her hangi bir paketi seçebilirsiniz bu size kalmış. Tavsiyem Guzelhosting gibi Radore veri merkezi ile çalışan firmalardan uzak durun, Radore'de sürekli elektrik kesintisi oluyor ve siteler offline kalıyor. Guzelhosting ile uzun süre çalıştım fakat Türk firmalarından hosting alma işini tamamen bıraktım sonu hep hüsran. Bunun yerine Türk firmalarından yabancı lokasyon sanal sunucu tercih ediyorum.

Hayır, hostingte kullanabilirsiniz. Bütçenize uygun her hangi bir firmadan her hangi bir paketi seçebilirsiniz bu size kalmış. Tavsiyem Guzelhosting gibi Radore veri merkezi ile çalışan firmalardan uzak durun, Radore'de sürekli elektrik kesintisi oluyor ve siteler offline kalıyor. Guzelhosting ile uzun süre çalıştım fakat Türk firmalarından hosting alma işini tamamen bıraktım sonu hep hüsran. Bunun yerine Türk firmalarından yabancı lokasyon sanal sunucu tercih ediyorum.
İlk defa sizden duydum bunu.
Güzelhost Avrupa lokasyon veriyordu sanırım.

Guzelhosting önermedin ama örnek olarak normal wordpress hosting yerine Avrupa Lokasyon Linux Web Hosting almak daha mı iyi oluyor? Bi de Linux Web Hosting alsam yine Wordpress kullanabileceğim ve zaten Wordpress (bildiğim kadarıyla) en iyi linux'ta çalışıyor yani o konuda da sorun yok, peki bu "Wordpress hosting" diye özel olarak satılan paketlerin diğer linux pakterlerden farkı ne? Niye adında özellikle Wordpress kullanılıyor daha doğrusu?

Guzelhosting önermedin ama örnek olarak normal wordpress hosting yerine Avrupa Lokasyon Linux Web Hosting almak daha mı iyi oluyor? Bi de Linux Web Hosting alsam yine Wordpress kullanabileceğim ve zaten Wordpress (bildiğim kadarıyla) en iyi linux'ta çalışıyor yani o konuda da sorun yok, peki bu "Wordpress hosting" diye özel olarak satılan paketlerin diğer linux pakterlerden farkı ne? Niye adında özellikle Wordpress kullanılıyor daha doğrusu?
Bütçenize uygun her hangi bir yabancı(Almanya lokasyon ürünler genelde iyi oluyor) hosting, sanal sunucu alın. Centos'ta zaten Linux altyapısı kullanıyor. Hosting alacaksanız bu kadar düşünmenize gerek yok, bütçeniz dahilinde alacağınız her hosting birbirine yakın olacaktır. Aylık olarak Linux bir Plesk veya cPanel hosting alın olarak Wordpress kurun devamında performans sorunu yaşarsanız değiştirme yoluna gidersiniz.

Bütçenize uygun her hangi bir yabancı(Almanya lokasyon ürünler genelde iyi oluyor) hosting, sanal sunucu alın. Centos'ta zaten Linux altyapısı kullanıyor. Hosting alacaksanız bu kadar düşünmenize gerek yok, bütçeniz dahilinde alacağınız her hosting birbirine yakın olacaktır. Aylık olarak Linux bir Plesk veya cPanel hosting alın olarak Wordpress kurun devamında performans sorunu yaşarsanız değiştirme yoluna gidersiniz.
Neden bu kadar çok soru sordum bilmiyorum ama şuana kadar konuştuğum kişiler arasında en net cevap verenlerden biri sen olduğun için aklıma gelen bütün şeyleri sorayım dedim.

Avrupa Lokasyon Hosting Paketleri - avrupa hosting, linux hosting, limitsiz hosting dan eu-basit ya da eu-ekonomi-1 aldıktan sonra isimtescil ya da guzelhosting'den alan adı alacağım, üstüne wordpress ve Cloudflare'ı da hallettim mi tamam olacak, yani ben öyle anladım. Yardım eden herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı