İnternet sitesi kurmak için tavsiye

Neden bu kadar çok soru sordum bilmiyorum ama şuana kadar konuştuğum kişiler arasında en net cevap verenlerden biri sen olduğun için aklıma gelen bütün şeyleri sorayım dedim.

Avrupa Lokasyon Hosting Paketleri - avrupa hosting, linux hosting, limitsiz hosting dan eu-basit ya da eu-ekonomi-1 aldıktan sonra isimtescil ya da guzelhosting'den alan adı alacağım, üstüne wordpress ve Cloudflare'ı da hallettim mi tamam olacak, yani ben öyle anladım. Yardım eden herkese teşekkürler.
İsimtescil'den alan adı alma, bu konuda çok şikayet var Google'dan ve R10 üzerinden isim tescil şikayetlerini incelemeni öneririm. Bende şu anda Godaddy üzerinde 39 adet domain aktif. Godaddy TR'den almazsamda name.com'dan alıyorum. Tavsiyem Godaddy TR'den al. İkinci yıl fiyatları hemen hemen aynı zaten domain piyasasının.

Yanlış bilgilendirme [Kullanıcı WordPress paketlerini kendi Hosting hizmetine ya da sunucusuna kurabilir. Kendi alan adıyla kullanabilir.]
Hocam bence Wix veya wordpres gibi islere bulasma. Neden diye sorarsan o yaptigin site senin olmuyoki. Sadece bir hizmet satin aliyorsun. Bence HTML ve CSS ögren ilk olarak. (Takriben 1 haftada her gün 2 saat calisarak ögrenirsin). JS i zamanla ögrenirsin. Sonra bootstrap, foundation CSS gibi CSS Framework'lerini kullanarak hizli bir sekilde kendi İnternet siteni gelistirirsin. Ha sonra zamanla PHP falan ögrenir daha profesyonel siteler yaparsin. Acikcasi ben böyle düsünüyorum. Bu bilgileri ögrendigin zaman hayatin boyunca kendi web siteni yapabilecek bilgiye sahip olursun. Ama Wix ve WordPress kalici degil.
Sana bazi linkler atacağım eger ilgilenirsen inceliyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence wix veya wordpres gibi islere bulasma. Neden diye sorarsan o yaptigin site senin olmuyoki. Sadece bir hizmet satin aliyosun. Bence html ve css ögren ilk olarak. (Takriben 1 haftada hergün 2 saat calisarak ögrenirsin). Js i zamanla ögrenirsin. Sonra bootstrap, foundation css gibi css frameworklerini kullanarak hizli bir sekilde kendi internet siteni gelistirirsin. Ha sonra zamanla php felan ögrenir daha profesyonel siteler yaparsin. Acikcasi ben böyle düsünüyorum. Bu bilgileri ögrendigin zaman hayatin boyunca kendi web siteni yapabilecek bilgiye sahip olursun. Ama wix ve wordpress kalici degil.
Sana bazi linkler aticam eger ilgilenirsen inceliyebilirsin.

Wordpress nasıl senin olmuyor acaba? wordpress.blogadi.com olayı değil benim tavsiye ettiğim. Download bu adresten kurulum dosyalarını indirip kendi sunucuna ve domain'ine kuruyorsun. Bu tamamen senin oluyor. Technopat.net'in ana sayfasıda Technopat'a ait değil ozaman "Technopat - Teknoloji tutkunu Technopatların ortak adresi: Technopat.net! Teknoloji, internet, donanım, yazılım, oyun ve daha fazlası haber, makale ve videolar ile Technopat'ta..." bu adreste Wordpress altyapısı kullanılıyor.

Hocam bence wix veya wordpres gibi islere bulasma. Neden diye sorarsan o yaptigin site senin olmuyoki. Sadece bir hizmet satin aliyosun. Bence html ve css ögren ilk olarak. (Takriben 1 haftada hergün 2 saat calisarak ögrenirsin). Js i zamanla ögrenirsin. Sonra bootstrap, foundation css gibi css frameworklerini kullanarak hizli bir sekilde kendi internet siteni gelistirirsin. Ha sonra zamanla php felan ögrenir daha profesyonel siteler yaparsin. Acikcasi ben böyle düsünüyorum. Bu bilgileri ögrendigin zaman hayatin boyunca kendi web siteni yapabilecek bilgiye sahip olursun. Ama wix ve wordpress kalici degil.
Sana bazi linkler aticam eger ilgilenirsen inceliyebilirsin.

Özür dilerim fakat bu yorum bana gerçekten çok komik geldi. Özellikle "o yaptığın site senin olmuyor ki" kısmı. Bir çok yerli ve yabancı büyük web sitesi wordpress altyapısını kullanıyor ve içerik yönetim sistemi olarak da fazlasıyla kullanışlı bir sistem.

Ek olarak; konu sahibi arkadaşın da belirtmiş olduğu "Olabileceği kadar az kod, olabileceği kadar ekonomik ama bir o kadar da basit bir yolu var mıdır bunun?" arayışına tam anlamıyla uyuyor.

Prestashop Alt yapısını denemeni öneririm. Hem uygun maliyetli hemde Google tarafından en az Wordpress kadar değer gören bir alt yapı diyebilirim.

Hocam Prestashop E-Ticaret siteleri için kullanılan bir sistem. Arkadaş kendi de belirtmiş olduğu üzere gelen feedbackleri karşılayabileceği kullanımı kolay, pratik bir sistem istiyor.

Geri
Yukarı