İnternet Sitesi Nasıl Açılır?

krapss1337

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Gamer
Merhaba. Ben bir site açmak istiyorum. Nasıl açabilirim? Sitede oyun incelemeleri ve PC, PS ile ilgili bilgiler paylaşmayı düşünüyorum.

Merhaba,

Öncelikle bir alan adı (domain) bulmak gerekir. Bu alan adının boş olup olmadığı sorgulama için; Domain Sorgulama adresini kullanabilirsin.

Boş bir alan adı belirledikten sonra Web alanı (hosting) satın almalısın. Wordpress hosting seçerek işlemin diğer adımına geçebilirsin.

Wordpres ücretsiz blog yazılım sistemidir. Başlangıç için gayet basit ve isteğini karşıyabilir.

Daha sonra wordpres tema seçmen gerekir. Ücretsiz veya ücretli temalardan seçimini yapabilirsin.

Geçtiğin tema’ya göre kurulumlarda farklılık yaratabilir. Bu sorunu gidermenin en kolay yolu temayla birlikte gelen dökümanlardan yardım almaktır.

Bilgi almak istediğin konuları yazarsan yardımcı olmaya çalışırız.

İnternet sitesi için önce bir fikir belirle "Ben ne yapmak istiyorum" daha sonra bir domain al kenara koy. devamında bu sitenin tasarım aşaması için local içerisinde çalışmaya başla veya sen bilmiyorsan bir yazılımcı ile iletişime geç sana ücretli/ücretsiz yardımcı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı