İnternet sitesinde başka sekme/uygulama geçişi fark edilir mi?

CrevZZ

Hectopat
Merhabalar. İnternetten bir sınavım var ve sınav kurallarında yazılanlara göre sınav sekmesinden farklı bir sekme veya farklı bir uygulama açıldığında log kayıtlarından anlaşılıp kopya muamelesi yapılıyormuş. Bu olay ne kadar doğru? Ben şimdi sınav sekmesindeyken WhatsApp'ın Windows uygulamasını açarsam veya farklı bir tarayıcıdan bir şey açarsam falan bunun anlaşılma olasılığı var mı gerçekten? Göz korkutma gibi geliyor ama yine de kesin bir yorum için sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana pek gerçekçi gelmedi. Hem böyle bir şey olması saçma geliyor, özel hayatın gizliliği diye bir şey var. Aynı tarzda bize de hocamız Zoom üzerinden hangi sekmelere girdiğinizi görüyorum demişti ama gerçek değildi.

Sekmeden ayrıldığımız anlaşılabilir, ama diğer sekmelerdeki açık olan sayfaların bilgilerine erişebilirler mi bilmiyorum.

Ayrıca kopya suçtur, bilginiz olsun.

Hocam, bir yerde okumuştum. Biri TeamViewer kullanarak 4 kişi sınavı çözmüşler. Sınav bitiminde sınava 4 tane IP adresinin bağlandığını görmüş yönetim. Doğruluk payı var az da olsa.

Hocam, bir yerde okumuştum. Biri TeamViewer kullanarak 4 kişi sınavı çözmüşler. Sınav bitiminde sınava 4 tane IP adresinin bağlandığını görmüş yönetim. Doğruluk payı var az da olsa.
Bu dediğiniz mantık dışı, TeamViewer ile giriş yapan cihaz sadece görüntü alır. Bir websitesinden TeamViewer'in çalışır halde olduğunu bile tespit edemezler.

Merhabalar. İnternetten bir sınavım var ve sınav kurallarında yazılanlara göre sınav sekmesinden farklı bir sekme veya farklı bir uygulama açıldığında log kayıtlarından anlaşılıp kopya muamelesi yapılıyormuş. Bu olay ne kadar doğru? Ben şimdi sınav sekmesindeyken WhatsApp'ın Windows uygulamasını açarsam veya farklı bir tarayıcıdan bir şey açarsam falan bunun anlaşılma olasılığı var mı gerçekten? Göz korkutma gibi geliyor ama yine de kesin bir yorum için sormak istedim.
Yapabilirler, bizde exam.net kullanmışlardı anında tespit ediyordu.
Exam.net cheat and hack

Bir kaç tane daha haber sitesinde yazıyor. "Uzaktan eğitimde 4 kişi bağlanmış" diye aratırsanız diğer haberlerede ulaşabilirsiniz.

Aslına çift monitörün olacak bakalım bulabilirler mi? :)

Geri
Yukarı