İnternet suçlarında dava süreci?

Öncelikle geçmiş olsun. Bence bunları burada değil de avukatınızla konuşun. O daha yardımcı olabilir.
Avukatlar danışma ücreti alıyor. Bazı hukuk sitelerinde soru cevap tarzı yerler olması gerek veya mail atabilirsiniz. En kötü danışma ücreti 200-250 TL civarı avukatına göre değişir.

Hiçbir şey olmaz öncelikle bu konuda bir netleşelim. Ülkemizde zaten adalet yok bunu biliyorsunuz. Bu tarz işlerde bile şahıs bulunsa dahi salınır. Onu geçtim hesabı sildiyse muhtemelen bulunamaz veya uğraşılmaz. Ama bu bizim insanlarımıza böyle. Herhangi bir devlet adamına küfür edilse ertesi gün bulunur. Hey gidi ülkem. Kimlere kaldı adalet.

Ben yok diye biliyorum. Yani dava olmaz diyorsun
Dava olmaz demiyorum, kimlik tespiti için soruşturma yapılırsa ancak buna Twitter yardımcı olabilir. Onlar da kişisel verileri kafasına göre kimseye vermez. IP adresinden vs. konum tespiti falan yapılabilir ama savcılık böyle bir durumda izin vereceğini sanmıyorum. Zaten dediğiniz gibi aylar geçmiş üzerinden ne IP adresi kalmıştır adamın ne başka bir şeyi.

Twitter bilgi verse bile cinsel suçlar ülkemizde artık büyük suçlardan sayılmıyor hocam gerçekçi olmak gerek. Üstteki arkadaşın dediği gibi uzlaştırma olayı olur ve ordaki uzlaştırma avukatı baskı yapar muhtemelen de ikna eder seni. Israrcı olursan da bilemiyorum ne derece bir ceza alır ve harcadığınız paraya değer mi.
Yapılan şey devam etmiyorsa paçayı kurtardığınıza baksanız sizin için iyi olur ama devam ediyorsa tabii uğraşmak da gerek nolursa olsun.

Twitter bilgi verse bile cinsel suçlar ülkemizde artık büyük suçlardan sayılmıyor hocam gerçekçi olmak gerek. Üstteki arkadaşın dediği gibi uzlaştırma olayı olur ve ordaki uzlaştırma avukatı baskı yapar muhtemelen de ikna eder seni. Israrcı olursan da bilemiyorum ne derece bir ceza alır ve harcadığınız paraya değer mi.
Yapılan şey devam etmiyorsa paçayı kurtardığınıza baksanız sizin için iyi olur ama devam ediyorsa tabii uğraşmak da gerek nolursa olsun.
Devam etmiyor
Dava olmaz demiyorum, kimlik tespiti için soruşturma yapılırsa ancak buna Twitter yardımcı olabilir. Onlar da kişisel verileri kafasına göre kimseye vermez. IP adresinden vs. konum tespiti falan yapılabilir ama savcılık böyle bir durumda izin vereceğini sanmıyorum. Zaten dediğiniz gibi aylar geçmiş üzerinden ne IP adresi kalmıştır adamın ne başka bir şeyi.
Anladım sağol
Twitter kullanıcı verilerini korumakta çok kararlı. Polis veya savcılık kafasına göre kullanıcı verilerini alamıyor. Twitter ile iletişime geçmesi gerekli, ortada belli bir suç, güvenliği tehdit edecek bir şey varsa Twitter bu verileri paylaşıyor. Dediğiniz gibi kimliği tespit etmek ayrı bir sorun.
Son birşey merak ediyorum eğer sıkıntı olmaz ise ne zaman sonra dava kağıdı gider adama? 6 7 ay olur mu?

Aynı olay benim başıma geldi fakat bana itiraf atıldı. Başımdan geçen süreci size anlattım, mahkeme sürecinden önce avukatla bir bağınız olmaz zaten şuan sizin özel avukatınız varsa görüşebilirsiniz fakat yoksa şikayet sürecinden sonra kimlik tespiti vs. yapılırsa devlet size kabahatler bürosundan avukat ayarlıyor. Twitter %5 ihtimalle bile size bilgileri vermez. Süreç 1 seneden fazla uzar. Uğraşmayın..

Devam etmiyor

Anladım sağol

Son birşey merak ediyorum eğer sıkıntı olmaz ise ne zaman sonra dava kağıdı gider adama? 6 7 ay olur mu?
Benim instagram hesabım çalınıp özel konuşmalarım yayınlandığında 1 sene falan sürmüştü adama kağıt gitmesi. Ve ben adamın ad soyad, tc kimlik numarası, şehrini ve adresini polise bizzat verdiğim halde :D

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı