İnternet tarayıcı tavsiyesi

Düşünmüyor olmasaydınız kesinlikle Opera GX'di fakat,
Brave veya Vivaldi deneyebilirsiniz. Opera GX'den önce Brave kullandım kısa bir süre de olsa, gayet güzel bir tarayıcı, maalesef Vivaldi'yi deneme şansım olmadı.
Opera'yı zamanında kullandım fakat hakkında çıkan haberler beni maalesef şüpheye düşürdü. Hatta dahili reklam koruması gerçekten çok güzel iş çıkartıyordu. GX meselesine ise tasarımı gerçekten hoşuma gitmiyor ve bahsedilen RAM-CPU sınırlamasının pek bir mantığı olduğunu düşünmüyorum.

Şu anda Microsoft Edge kullanmaktayım fakat gelen son güncellemelerden sonra eski hızını yavaş yavaş kaybetmeye başladı. 3 farklı cihazı birbirine bağlayabileceğim ve kaynakları aşırı derece sömürmeyen bir tarayıcıya ihtiyacım var. Laptop, masaüstü ve Android telefon birbirine bağlanacak. Opera ve Opera GX kesinlikle düşünmüyorum.
O zaman size Firefox kullanmanızı öneririm. Çoklu cihaz desteği ve Chrome'dan geçtiğinizde bir "Oh" çekeceksiniz kaynak kullanımı vs. bakımından. Özellikle gelişmiş izleme koruması çok başarılı. Takip amaçlı izleyiciler, siteler arası çerez paylaşımı vb. gibi istenmeyen durumlara karşı koruma sağlayabiliyor. Açık kaynak olması da güzel bir artısı...

O zaman size Firefox kullanmanızı öneririm. Çoklu cihaz desteği ve Chrome'dan geçtiğinizde bir "Oh" çekeceksiniz kaynak kullanımı vs. bakımından. Özellikle gelişmiş izleme koruması çok başarılı. Takip amaçlı izleyiciler, siteler arası çerez paylaşımı vb. gibi istenmeyen durumlara karşı koruma sağlayabiliyor. Açık kaynak olması da güzel bir artısı...
Firefox, Linux dışında Windows ve Android sistemlerde çok hantal çalışıyor gibi.

Windows ve Linux'da kullanıyorum ben son iki senedir. Ondan önce uzun yıllar Chrome kullanmıştım. Açıkçası Firefox bana Chrome'dan sonra geçtiğim için belki daha hızlı geldi :)
Bir de Edge dene hocam. Chrome bana kağnı gibi geliyor Edge'dan sonra.
Sırf şu BAT coin olayına Brave kurdum kullanıyorum, yoksa gönlüm Chromium tabanlı Edge'dan yana :)

Bir de Edge dene hocam. Chrome bana kağnı gibi geliyor Edge'dan sonra.
Sırf şu BAT coin olayına Brave kurdum kullanıyorum, yoksa gönlüm Chromium tabanlı Edge'dan yana :)
Onenote integrasyonu, okuma modu gibi değişik özelliklerle geldiğinde çok kısa bir süre denemiştim, tekrar bir şans vereceğim :)

Şu anda Microsoft Edge kullanmaktayım fakat gelen son güncellemelerden sonra eski hızını yavaş yavaş kaybetmeye başladı. 3 farklı cihazı birbirine bağlayabileceğim ve kaynakları aşırı derece sömürmeyen bir tarayıcıya ihtiyacım var. Laptop, masaüstü ve Android telefon birbirine bağlanacak. Opera ve Opera GX kesinlikle düşünmüyorum.
Tarayıcınızın görünümünü baştan aşağı dizayn etmek istiyorsanız ve birden fazla kişiselleştirme seçeneği içerisinde kaybolmayacağınızı düşünüyorsanız, Vivaldi'ye bir şans verebilirsiniz. Fakat içerisinde çok fazla kişiselleştirme seçeneği bulunan bir tarayıcıyı baştan aşağı dizayn etmekten hoşlanmıyorsanız ve daha sade bir tarayıcı denemek istiyorsanız, Brave kullanabilirsiniz.

Ek olarak Vivaldi; Brave'e göre daha az sistem kaynağı kullanarak, kullandığım sistem üzerinde çalışabiliyor. Sistemden sisteme göre durumun değişebileceğini düşünürsek, ikisini de deneyimlemeniz gerekiyor. Senkronizasyon konusuna gelecek olursak, Vivaldi daha avantajlı bir konuma sahiptir. Çünkü tarayıcı içerisinde bir Vivaldi hesabı oluşturarak, tarayıcınızda bulunan tüm ögeleri senkronize edebiliyorsunuz. Brave içerisinde dahili bir hesap oluşturma özelliği olmadığından, senkronizasyon işleminde sorunlar yaşadığım olmuştu.

İçerisindeki ayarlar hakkında, aşağıdaki makaleye göz atabilirsiniz veya sorularınızı belirtebilirsiniz.

Geri
Yukarı