İnternet tarayıcısı önerisi

Merhabalar herkese,

Kendimi bildim bileli Chrome kullanıyorum. Çok hantal olduğunu ve piyasada çok daha iyi alternatiflerinin olduğunun da farkındayım ancak alışkanlık, ne yapacaksınız? En sonunda canıma tak etti. Değiştirmek istiyorum artık bu tarayıcıyı. Boşu boşuna bu kadar eziyet çekmişim sanırım. Önerileriniz neler? Bazı kriterlerim var. Onlar doğrultusunda bana en uygun tarayıcıyı önerir misiniz? Şimdiden herkese teşekkürler.

Kriterlerim:
  • Güvenli.
  • Hızlı ve çok yer kaplamayan
  • Az bellek tüketen
  • Özelleştirmeye açık
Not: İçinde gömülü VPN olsa güzel olur ancak olmasa da pek sorun değil :)
Firefox. VPN olarak da eklenti mağazasından VPN indirebilirsiniz.

Bellek tüketimini azaltırsak ne gibi olaylar oluyor veya olmuyor?
Notumu aldım. Önerdiklerinizin hepsini bir hafta süreyle kullanacağım. En sonunda en beğendiğime geçeceğim. Bir hafta süre yeter herhalde :)

Minimum'a çekerseniz mesela çok RAM yiyen bir siteye girdiğinizde ya girer ya da sitenin bazı bölümlerinde yetersiz bellek yazısı çıkar. Ama aşırı RAM yiyen bir site olması lazım ya da çok fazla site açmanız lazım kolay kolay olmuyor bende, sizde de olmaz muhtemelen.

Bence Vivaldi dene. Son zamanda yapılan güncelleme ile baya hızlı tepki veriyor ve özelleştirme imkanı en fazla olan tarayıcı şu anda. Tam aradığın tarayıcı diyebilirim.

Bellek tüketimini azaltırsak ne gibi olaylar oluyor veya olmuyor?
Notumu aldım. Önerdiklerinizin hepsini bir hafta süreyle kullanacağım. En sonunda en beğendiğime geçeceğim. Bir hafta süre yeter herhalde :)
Büyük ihtimalle Edge'i ve Opera GX'i beğeneceksiniz. :)

Merhabalar herkese,

Kendimi bildim bileli Chrome kullanıyorum. Çok hantal olduğunu ve piyasada çok daha iyi alternatiflerinin olduğunun da farkındayım ancak alışkanlık, ne yapacaksınız? En sonunda canıma tak etti. Değiştirmek istiyorum artık bu tarayıcıyı. Boşu boşuna bu kadar eziyet çekmişim sanırım. Önerileriniz neler? Bazı kriterlerim var. Onlar doğrultusunda bana en uygun tarayıcıyı önerir misiniz? Şimdiden herkese teşekkürler.

Kriterlerim:
  • Güvenli.
  • Hızlı ve çok yer kaplamayan.
  • Az bellek tüketen.
  • Özelleştirmeye açık.
Not: İçinde gömülü VPN olsa güzel olur ancak olmasa da pek sorun değil :)

Firefox,Brave.
Vivaldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı